Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem népszerű dolog...

Miért nem népszerű dolog Magyarországon a környező országok nyelvén tanulni, amikor ezen országokban vannak a legkönnyebben elérhető gazdasági kapcsolatok, munkalehetőségek?

Figyelt kérdés

Mindenki elsősorban angolul, németül, franciául/spanyolul tanul, pusztán az anyanyelvi beszélők száma alapján, pedig ezen országok messze vannak és drága helyek, a német féligmeddig kivétel, mert Ausztriában, egy szomszédos országban beszélik, de annak is inkább a sok anyanyelvi beszélő miatt van népszerűsége.


Ezen kívül egy emberről sem tudok ismeretségi körömben, aki példuál románul vagy oroszul tanulna, pedig az orosz megtanulása után nagyon jól meg lehet érteni szinte az összes környező szláv ország nyelvét, és mind a szomszédos szláv országok, mind Románia olyan helyek ahová könnyű eljutni, olcsó országok és könnyű bennük gazdasági kapcsolatokat kiépíteni és munkát szerezni.


Nekem sokkal inkább "bele a vakvilágba" dolognak tűnik az, mint amikor valaki megtanul angolul annyit, hogy éppen csak elmakog valamit, aztán egyirányú repjegyet vesz London-Lutonba 2000 km-re és lesz ami lesz alapon indul.



Nektek mi a véleményetek? Ismertek olyan embert aki ilyen nyelveken tanul?


Én az iskola miatt tudok angolul felsőfokon és németül középfokon, de a fent említett okokból elkezdtem tanulni oroszul és románul párhuzamosan.


2012. márc. 5. 17:40
 1/5 A kérdező kommentje:
"bele a vakvilágba" dolognak tűnik az, amikor valaki*
2012. márc. 5. 17:42
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A környező országokban sokféle nyelvet beszélnek, amellyel csak az adott országban érsz valamit. De egy angol-német-francia-spanyol a világon rengeteg helyen használható. Nem mellesleg sok környező ország van hasonlóan rossz, vagy rosszabb helyzetben mint mi, így általában az emberek eleve nem terveznek velük. Persze bele lehet futni nagyon jó üzletekbe, de eleinte ott is elég az angol, ha pedig már befutsz adott országgal való üzletelésben akkor megtanulhatod a nyelvét.
2012. márc. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
35%
Egyetértek Veled, szerintem is kellene a szomszéd nyelveket is tanulni! Olyan nevetséges átmenni Szlovákiába és angolul beszélni velük...
2012. márc. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
van benne igazság, amit mondasz. de csak az angol után lenne értelme. amúgy meg sztem Magyarországon kevesen vágynak (Ausztrián kívül) a szomszédos országokba, akkor meg minek tanulják ezeket a nyelveket...
2012. márc. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%
"Olyan nevetséges átmenni Szlovákiába és angolul beszélni velük..." Igen, talán akarniuk kéne magyarul megszólalni, hiszen nincs szlovák föld, csak Felvidék van...
2013. ápr. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!