Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelv lenne a leghaszno...

Melyik nyelv lenne a leghasznosabb?

Figyelt kérdés
Angolból van egy középszintű nyelvvizsgám, amiből majd szeretnék felsőfokút csinálni. 3 évig tanultam olaszul. De szeretnék egy olyan nyelvet megtanulni ami hasznos és meg is fizetik. A német és francia hasznos lenne csak azt sokan beszélik. Gondolkodtam oroszon, valamilyen skandináv nyelven, vagy a hollandon de nem tudok dönteni. Az oroszt mondjuk elég nehéznek találom. Tudtok valamilyen nyelvet ami hasznos és nem beszélik annyira sokan? Valamint mennyire éri meg 19 évesen teljesen alapról kezdeni egy nyelv tanulását.
2012. febr. 19. 16:39
 1/5 anonim válasza:
Nagyon is megéri nyelvet tanulni, akár hány éves vagy. A tudásod sohasem vehetik el tőled. :) Én is 19 éves vagyok, ősztől kezdve valamilyen keleti nyelvet szeretnék tanulni(kínai, japán), szerintem ezekben van a jövő. Ráadásul nem sok ember beszéli azokon kívül, akiknek az anyanyelvük. Ezekre a nyelvekre nem gondoltál?
2012. febr. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Konkrétan kínai, japán ilyenekre nem, mert egy élet kevés lenne rá hogy megtanuljam a több ezer jelet. De ilyen törökre meg arabra gondoltam már mert nagyon tetszik az arab írás, meg maga a nyelv is. Mivel diplomáciával kapcsolatosan szeretnék tovább tanulni lehet, hogy nem is lenne rossz ötlet. Békefenntartásban nem jönne rosszul a nyelv. :)
2012. febr. 19. 19:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Az angol felsőfokú lenne az első feladat, ezt jól látod.


"A német és francia hasznos lenne csak azt sokan beszélik."


Nem gondolod, hogy esetleg azért beszélik sokan, mert érdemes tudni? :)))


A német a második leghasznosabb, szorosan utána a franciával és orosszal. Ha ezeket már mind tudod, akkor el lehet szórakozni olyanokkal, mint spanyol, portugál vagy japán. A hollandot most nem logikus tanulnod, logikus ellenben megtanulni a felsőfokú német nyelvvizsga után (néhány hónap alatt). Skandináv nyelveket csak akkor, ha odaköltözöl.

2012. febr. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

19:17


Ha az oroszt nehéznek találod, akkor az arabban nem fogsz messzire jutni. Mellesleg nem is különösebben hasznos, ahogy a japán és főleg a kínai sem.


Diplomáciában szükségesek: francia, orosz, német.

2012. febr. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2012. febr. 19. 21:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!