Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha kiköltözök 1-1,5 évre...

Ha kiköltözök 1-1,5 évre Skóciába, IELTS vizsga milyen szintre rakható le utána kb?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A mostani angol nyelvtudásom, hát... elbeszélgetek a turistákkal ha kérdeznek, de nem profi, ezért gondoltam arra, hogy kiköltözök egy angol nyelvű országba 1-1,5évre, és utána lerakom az IELTS vizsgát a későbbi terveimhez.
2012. febr. 12. 13:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól, hogy ott leszel még nem feltétlen tanulsz meg angolul.

Mik a terveid kint? Van kihez menned? Van lehetőséged beiratkozni egy nyelvtanfolyamra? Mennyire vagy barátkozós?


Tudni kell a skótokról, hogy nagyon csúnyán beszélnek angolul, kell egy biztos tudás, hogy megértsd őket. Nem egy közvetlen nép, beszélgetnek veled, de olyan igazi barátságot nagyon nehezen alakítanak ki másokkal, kollégákkal is. Emellett nem 2 fillér kint az élet, csak úgy nem fogsz nyelvtanfolyamot, lakást meg munkát kapni, mert az úgy elgondoltad!

Legalább középfokon beszéld a nyelvet és jól, biztosan, akkor talán kapsz munkát. Tudni kell, hogy a nyelvtudást nem igénylő munkát végzők javarészt külföldiek (lengyelek, észtek, lettek, litvánok, arabok...) akik nem is törekszenek az angol elsajátítására, mellettük max az ő anyanyelvüket fogod megtanulni, nem az angolt gyakorolni. Diákmunkával meg nem sokra mész.

1-1,5 év alatt itthon is meg lehet tanulni felsőfokon angolul, ami már elfogadott szint az angol egyetemeken, feltételezem ez a célod. ?

2012. febr. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Mik a terveim? Most még csak "kitalálás" fázisban vagyok, és csak infókat gyűjtök, de röviden tömören, az, hogy kimenni, és munkát találni (Tudom, ez nagyon nehéz folyamat is lehet, meg lehet hogy nem sikerül, de nem úgy csinálnám, hogy kimegyek és na akkor munka, hanem intézkednék akár már itthonról)

Van e kihez mennem? Nem nagyon, 3-4-en mennénk ki, pont az miatt, hogy így a megélhetés (Lakás bérlés, kaja-pia) olcsóbbra jön ki fejenként.

Van e lehetőség nyelvtanfolyamra? Na ennek még nem jártam utána, sőt eszembe sem jutott nyelvtanfolyam, úgy gondoltam a nyelvtanulást, hogy "Rá vagyok utalva a nyelvre úgyis, menni fog" de lehet, hogy egy nyelvtanfolyam kéne.

Mennyire vagyok barátkozós? Rettentő :D Bárkivel leállok beszélgetni, és abból szűröm le a dolgokat, szóval szeretek ismerkedni.


Igen, többen mondták, hogy a angolok a "paraszt angolt"beszélik, azaz a nagyon tájszólásost, ezen már gondolkodtam, hogy mennyire üthet el ez a rendes angoltól.

Az alaptőkével tisztában vagyok, a nélkül el sem indulnék, eszembe sem jutott.

Igen, többek között az a célom, hogy egy Skót egyetemre iratkozzak be (az ingyenes felsőoktatás miatt, tudom később vissza fizetendő stb. ez más történet), és ha itt lediplomázok, később tovább menni Ausztráliába (ez a végső célom, de ez is egy külön történet), és mind a kettőhöz az IELTS vizsga szükséges.

2012. febr. 12. 17:13
 3/3 anonim ***** válasza:

1. vagyok..

Azért úgy más... Nyelvtanfolyamot ingyen is igénybe tudsz venni, de ahhoz munkanélkülinek kell regisztráltatnod magad (papírok kitöltése alapján regisztrálnak, szóval nem árt a nyelvtudás) a tanfolyam szintje nem tudom megválasztható-e vagy csak amolyan alap-középfok körüli szint az elérhető... mindenesetre van, csak el kell intézni, de nem itthonról, mert úgy nem lehet. Fizetős is van, az olyan 60-100 font körül lehet.

A lakásbérléshez szerintem kell tőke és legalább 1 bejelentett munka meg bankszámla, 2-3 hónap kaucióval számolj. Szóval nem olcsó. Csak úgy nem lehet az ismeretlenbe kimenni, főleg ismeretség nélkül, hiába nem egyedül mész, sok idő ám mire mind a 4-5-en találtok munkát, és el tudjátok tartani magatokat és fizetni a szállást, kaját, rezsit, utazást és még nem szórakoztatok, vásároltatok magatoknak.. Nincs ám kolbászból a kerítés kint sem, hiába keresnek annyit diákmunkával, mint itthon főállásban, a költségek is hasonló arányban magasabbak, támogatást meg nem igazán fogsz kapni idegenként.

Ezt gondold át újra.

Inkább válassz egy szállodát, menj oda szobalánynak vagy pincérnek (annyira nem igényel nyelvtudást), ott állják a szállást, kaját, tehát a fizudat félre tudod tenni, szabadidődben pedig tanulhatsz. Persze nem kényelmes munka, de a környék megismerésére, nyelvtanulásra, belerázódáshoz tökéletes.

Vagy menj ki au-pair-nek (gyerekekre vigyáz és besegít a házimunkába), sokakat beíratnak egy nyelvtanfolyamra (legalábbis Németországban ez a szokás), igaz sok fizut nem kapsz, max zsebpénznek megfelelő összeget és ritkán is tudsz hazajönni, de valamit valamiért.

Persze alaposan járj utána hova mész, mit kell csinálni, a papírjaidat soha ne add oda senkinek, telefon mindig legyen nálad... sok a prostimunka és az emberrablás meg a kamu munka is, szóval legyél nagyon elővigyázatos!! ;)

Sok sikert!

2012. febr. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!