Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy raknád össze ezeket a...

Hogy raknád össze ezeket a mondatokat? ( angol)

Figyelt kérdés

Köszi előre is!


1, Budapest/good/have/did/you/a/from/journey ?

2, Does/how/it/go/take/school/to/you/to/long ?

3, A/your/have/got/you/room/own/of ?

4, post office/far/how/is/it/nearest/the/to ?

5, there/sports/are/facilities/in/any/area ?

6, house/the/been/redecorated/recently/has ?


Ezek közül néhányra van tippem, de nem vagyok bennük biztos, néhánynál meg olyan érzésem van, mintha kimaradt volna valami. Köszi még egyszer!


2012. febr. 10. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Did you have a good journey from Budapest?

Are there any sports facilities in the area?

How far is it to the nearest post office?

Have you got your room of own?

Has the house been redecoreted recently?

How long does it take to you go to school?


fúú így írnám aztán nemtudom mennyire hibás

2012. febr. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hasonlóan gondoltam én is. Egyébként az elsőben nem voltam biztos, olyan bután hangzik, hogy " Jó volt az utazásod Budapestről?" meg a harmadik... van olyan, hogy "of own"?
2012. febr. 10. 19:06
 3/4 anonim ***** válasza:

igen elég bután hangzik, de másképp nincs ötletem hogy kéne írni, na a harmadik az tényleg olyan fura, lehet inkább úgy kéne h: Have you got room of your own?"

sőt sztem így kell és akkor azt jelenti hogy kaptál sajátszobát (az of" pedig azt jelentheti hogy a sok szoba közül) csakhát szépen kell fordítani, namost ez sem 100%

2012. febr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Így már nekem is jobban szimpatikus.
2012. febr. 10. 19:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!