Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvvizsga, hogyan...

Angol nyelvvizsga, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Három hetem van, hogy felkészüljek a nyelvvizsgára. Gimiben 4es voltam angolból, főiskolán 3as. Megírtam a szakdolgozatomat, végre készen vagyok vele, így teljesen a nyelvvizsgára tudok koncentrálni. Igaz már egy éve nem tanulok angolt (sikeresen megcsináltam a főiskola 4 féléves angolját). A diplomámhoz azonban kell a nyelvvizsga. Könnyen tanulok, ezért jelentkeztem origóra, ami március 3-án lesz. Hogyan és mit tanuljak, mire gyúrjak rá? Szókincsemmel nincs baj, a nyelvtani alapok is megvannak, mennek az igeidők, a műveltetést, a szenvedő, a függő kérdés és a függő válasz is. Segíédigés szerkezetet is tudom. Ezen felül mire kell még rágyúrni, hogy meglegyen az origo? Emellett szóbelire hogyan gyakoroljak? Nincs már időm tanárra. Nem lustaságból halasztottam eddig, hanem azért mert nagyon nehéz tárgyaim voltak a főiskolán, illetve egyetemen és nem volt energiám a heti 1-2 ZH mellett még erre is készülni. Tudom, hogy meg tudom csinálni, csak iránymutatásra lenne szükségem. Köszönöm
2012. febr. 8. 23:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyelvvizsga feladatokat kell gyakorolni. Jól kell ismerni minden feladattípust, és minden feladat megoldásának a kulcsát és buktatóját.


Sok olyan ember átmegy a nyelvvizsgán, hogy emberek fogják a fejüket, hogy hogy kaphatott ilyen papírt, illetve ritkábban a fordítottja is előfordulhat.

2012. febr. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*hogy kaphatott arról papírt, amit nem is tud,
2012. febr. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen. :) Én elég jó vagyok. Éltem is kint egy fél évet, de természetesen teljesen más az ottani nyelv. Nagyon jól beszélek, és mindent értek, de persze itthon nem ezt mérik :) Köszi a segítséget. :)
2012. febr. 9. 01:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!