Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes-e az angol mellett...

Érdemes-e az angol mellett oroszt tanulnom?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok,és szeptemberben egy nyelvi szakos középiskolában fogok kezdeni (vagyis orrba-szájba angolt fogok tanulni). Ennek örülök,mivel fordítóként,tolmácsként vagy ilyen intézőként szeretnék majd dolgozni. Kérdésem az lenne,hogy érdemes lenne-e valahogyan órákat vennem oroszból,hogy mondjuk fordító legyek belőle? Itt olvastam,hogy aki mondjuk angol fordító,annak nagyon speciális témákból is fel kell készülnie,mert sok fordító van,viszont egy nem annyira sokak által tanult nyelvből kevesebb is elég.


Milyen nyelvet tudnátok ajánlani?


2009. máj. 31. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze hogy érdemes. Nyelvek tanulásából csak előnyöd lesz.


Én úgy hallottam hogy olaszból teljesen hétköznapi élethelyzetekbe is hívnak tolmácsokat, szóval azt is megérné. Ezenkívül nem nagyon nehéz nyelv.:


Persze az orosz sem rossz választás, de az inkább az üzleti/gazdasági szférában valóknak ajánlott.

2009. máj. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Javítás: Üzleti/gazdasági szférában dolgozóknak ajánlott.
2009. máj. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
szerintem nyugodtan tanulhatsz oroszt,nekem az egyik osztálytársam is tanulja,és jól megy neki ,azt mondja hogy nem nehéz,ráadásul azt mondjuk hogy a jövőben is kelendőbb lesz.
2009. máj. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Persze hogy tanulj.

Én most vagyok 9.-es és az angol mellett németet és oroszt tanulok.

A nemzetközi kapcsolatok miatt illetve Oroszország terjeszkedése miatt a mai piacon egyre fontosabbá válik az orosz nyelv.Vagyis ezeket halottam róla.

2009. máj. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) remélem sikerül találnom orosztanárt :)
2009. jún. 1. 11:15
 6/6 anonim ***** válasza:
28%
Persze nem árt ha több nyelvet beszél az ember de szerintem én a te helyedben hagynám a csudába az oroszt és az angolt fejleszteném anyanyelvi szintre.Az angol nem nehéz nyelv (pláne az orosszal szemben) és minden modern országban beszélik.Láttam itt valaki írta, hogy az üzleti életben keleten az orosz a menő de hidd el az oroszok is tudnak angolul szóval inkább az angol a tuti!
2009. jún. 6. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!