Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magyarország lakosságának...

Magyarország lakosságának hány százaléka beszéli legalább jól az angolt?

Figyelt kérdés

Ha egy 1-5 ös skálán értékelni kéne akkor Magyarország lakosságának hány százaléka beszéli legalább 4-es szinten az angolt? Ez azért érdekelne, mert összevesztem az angoltanárommal, mert ő azt mondta, hogy kb 10%, de én ezzel nem értettem egyet, magyarázva azzal, hogy egyrészt világnyelv, másrészt a mai üzleti viszonyokban aki nem tud angolul (vagy más idegen nyelven) az nem is kereshet nagyon sokat.


szóval ezért érdekelne, lehetőleg valami megbízható adatot kérek, mert nem szeretnék hülyeséget mondani a tanáromnak.... :)

Köszi.


2012. jan. 31. 22:02
 1/5 anonim válasza:

23%


[link]


remélem nem a tanárnak lesz igaza :D

2012. jan. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, én mondtam neki, hogy több mint 10 százalék, de hát...

Mindegy most már bizonyítékom is van rá :)

2012. jan. 31. 22:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Az egész lakosságot nézve tényleg nem túl sokan. Eleve kiesnek a kisgyerekek, és az idősebb korosztály túlnyomó többsége, mert ők még oroszt tanultak. Az egy dolog, hogy manapság szinte mindnehol tanítanak angolt, de ez nem jelenti azt, hogy mindenki legalább 4-es szinten beszéli is. ha 5-ös skáláról van szó, ez már felsőfokú, vagy ahhoz közeli szintű nyelvtudást feltételez, amivel kevesen rendelkeznek. A 23 százalékban már a közepesen tudók, és az elgagyogók is benne vannak.
2012. jan. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyjából igaza volt a tanárodnak, 10-15%nál több nem tud "rendesen", értsd erős középfokon, vagy felsőfokon beszélni angolul. Az, hogy kb el tudja mutogatni mit akar, meg tud kérni egy pohár vizet, az nem nyelvtudás.


Aztán ne felejtsd el, hogy az ország egyharmada (33%) nyugdíjas, ők vagy semmilyen nyelven nem beszélnek, vagy oroszul, ugyanez vonatkozik a 30-40 éves korosztályra is. A mi generációnk (tizen- huszonévesek) már kötelezően tanulnak angolt, de köztük is sok az, aki ennek ellenére sem tudja rendesen elsajátítani a nyelvet.

2012. febr. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is 10 százalék körülire tippelem. 23 az nagyon sok!
2012. febr. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!