Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyarország lakosságának kb....

Magyarország lakosságának kb. hány %-a beszél angolul?

Figyelt kérdés
2011. nov. 27. 00:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Határozd meg a "beszél" fogalmát, mert erre így nem lehet válaszolni. Más a válasz, ha neked a beszél a folyékony, felsőfokú nyelvtudást jelenti és más ha azt, hogy valaki nagy ásznak tartja magát, holott csak azért, mert fogalma sincs, mennyit nem tud és középfok körül van. Van olyan is, aki csak épp, hogy meg tudja valahogy értetni magát, és azt mondja, hogy ő "beszél" angolul. Szóval?
2011. nov. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hebegni-habogni nagyon sokan tudnak, de valóban jól, választékosan igen kevesen.
2011. nov. 27. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én folyékony beszédre gondolta, az anyanyelvhez közelire.
2011. nov. 27. 11:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak így pár százalék lehet. Még a középfokú tudásra is azt lehet mondani, hogy ritka sajnos és ez látszik abból is, hogy pl Pécsett odajött hozzám egy svéd diák azzal, hogy én vagyok az 5. ember akit leállít, mert eddig senki nem értette az angolt és senki nem tudta mit akar, pedig csak egy címet keresett. Én most megyek felsőfokra, de nem merem állítani magamról, hogy jól beszélem, mert azért kell gondolkodnom azon, hogy mit és hogyan mondok és szépen lassan beszélek. Sajnos még nem volt lehetőségem anyanyelvű környezetben gyakorolni a nyelvet, de talán egyszer :)
2011. nov. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja! Az más. Mert még egy felsőfokú tudás sem feltétlenül anyanyelvi-közeli. Így nagyon kevesen vannak.
2011. nov. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

[link]


23%

2012. jan. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!