Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg lehet bukni telc b2 szóbelin?

Meg lehet bukni telc b2 szóbelin?

Figyelt kérdés

Ugye a szóbelihez hozzátartozik a listening is.. Nekem ez a 2 része nem megy az angolnak. A filmeket is csak azért értem mert nézem és látom, de magnóról soha nem értem :/

Beszédnél pedig zavarban vagyok és mindig helyesen akarok beszélni, pedig tudom hogy a folyamatosságot nézik inkább. A lényeg hogy pont mindkettőben gyengus vagyok:(

Listeningnél tippelni szoktam a próbafeladatoknál, hogy ha nem értem, de nem vagyok túl jó :-)


2012. jan. 12. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Telc középen nekünk osztályban anno szórták a 90% feletti szóbelit.
2012. jan. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindenhol meg lehet bukni!

Fontos, hogy ne izgulj, próbálj koncentrálni és ne ess kétségbe ha 1-2 szót nem értesz...

Ha az segít, magnóindítás előtt olvasd el a kérdéseket, válaszokat, abból már nagyjából körvonalazódik miről fog szólni a szöveg. Ha könnyebbnek érzed, írd mellé magyarul a legfontosabb kulcsszavakat.

A magnót gyakorolni kell. hallgass sok angol zenét, rádiót, nézz filmet és ha módod van rá, keress angol anyanyelvű barátokat, akik beszélgetnek veled (pl. skype, msn...) így te is fejlődsz.

Tanulj szókapcsolatokat, szófordulatokat, ezeket is pontozzák a vizsgán. Szóbelin társsal kell vizsgázni, törekedj, hogy ne nyomd el, de ő se téged, figyelj a mondandójára, kérdezz bele a végén.

2012. jan. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

telcen a listening az csak igaz hamis szóval ha nem tudsz valamit is csak betippeled és 50 % esélyed van.. :)

nem nagyon hallottam senkiről aki megbukott volna telcen mert könnyű.

Mondanám hogy ne aggódj de saját tapasztalatból tudom hogy felesleges lenne :)

2012. ápr. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!