Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origó angol középfok szóbeli...

Origó angol középfok szóbeli részletes leírása?

Figyelt kérdés

Hétfőn megyek majd szóbelizni, és szeretnék kérni támpontokat, hogy hogyan is fog kinézni az egész. Szóval bemegyek köszönök, leülök, húzok tételt rögtön? meg, hogy kb mennyit beszélek magamról(gondolom ezzel kezdjük), tételt is húzok-e, arról mennyi ideig beszélek, milyen részletességgel, mennyire számít, hogy hivatalos stílusban beszélek-e, vagy egy kis szleng sem árt? A szituáció kb hány mondat?


Köszönöm! :)


2012. jan. 5. 19:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Bemész, köszönsz, leülsz. Igen, ha jól emlékszem, rögtön kihúzod a "tételeidet" (szituáció, képleírás - ebből majd választhatsz 2 kép közül, de csak később).


Kérdezgetnek rólad, vagyis először elmondják, hogy mutatkozz be. Pár mondat után (3-4) közbevágnak, majd feldobnak egy témát, az elmondottak alapján. Dolgozol-e, iskolába jársz, ha igen, hova, mit tanulsz, stb. 2-3-4 mondatot mondasz, és haladtok tovább. Újra feldob egy témát. Ha nem megy, nem erőltetik, tovább kérdezgetnek. Közlekedés, hobby, nyelvvizsga oka esetleg, ... ami éppen az eszükbe jut.


Szlenget nem hiszem, hogy nagyon szeretnék, de mindenképpen magázd őket. Ezután választasz a két kép közül, erre hagynak neked egy kis időt. Elgondolkodhatsz rajta. Miután kiválasztottad, visszaadod a másikat, és elkezded elmondani mit látsz a képen. Ezt természetesen magadra is ki kell hogy vetítsd (van állatod, szeretsz vásárolni, véded a környezetedet, milyen nálatok a családi ünnep, éppen ami a képen szerepel...természetesen, csak mondtam pár témakört).


Ezután következik a szituáció, valószínűleg ezt a másik vizsgáztatóval fogod lefolytatni. Van időd elolvasni a lapot, erre is hagynak neked időt. Nyugodtan elolvashatod, értelmezheted, majd megkérdezik, kezdhetitek-e. Valószínűleg ő indítja a párbeszédet, neked csak annyi a dolgod, hogy haladsz az árral, válaszolsz és kérdezel, amit épp a papíron látsz, beleszövöd a beszédedbe. Legyél rugalmas, ne izgulj, próbálj oldottan viselkedni.


Az, hogy ez hány mondat, nem tudom neked megmondani. Attól függ, ő vagy te, mennyire mentek bele a részletekbe. Anno, nekem olyan kérdést is feldobott, ami benne sem volt a szituációban. Ezen nem kell meglepődni, és is természetesnek vettem, válaszoltam, és haladtunk tovább. Így tesztelik a reakcióidat, és hogy mennyire ijedsz meg egy váratlan kérdéstől.


Sok sikert hétfőn! A magnón pedig ügyesen, írj le mindent, amit csak kihallasz!

2012. jan. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Végre tudom, hogy mire számítsak, és körvonalazódott az egész! :)


Köszönöm!!!

2012. jan. 7. 21:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!