Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha az angolban nincs magázás,...

Ha az angolban nincs magázás, akkor mindenki tegezi egymást?

Figyelt kérdés
2009. máj. 23. 07:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

tul.képpen igen bár ők inkább segédigével igével fejezik ki ha idősebb/magasabb rangű emberrel beszélnek..



PL-.Could help me please?nem can-t mindanak..illetve a please is egyfajta formalitás...

2009. máj. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

kimaradt a you az előbb


szóval-- could you help me please?


:)előző voltam

2009. máj. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

kiegészítés:

Távolságtartó/hivatalos viszonyt jelezheted még a Mr/ Mrs/Miss /Ms+családnév használatával


előző voltam

2009. máj. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Én igazából pont fordítva mondanám, szerintem az angol kicsit magázós alapból, vagyis inkább tegezés nincs annyira jelen.
2009. máj. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az angol alapvetően mindenkit magát, mert a "you" egy többes szám második személyű alak eredetileg. Az egyes szám második személyű "Te"-alak úgy hangzott, hogy "Thou" - ez kopott ki az idők folyamán. Tehát az angol - ha szigorúan nyelvtani szempontból nézzük - mindenkit magáz, senkit sem tegez. A valóságban azonban az angol anyanyelvűek egész egyszerűen nem tesznek olyan éles különbséget aközött, hogy valakit tegezek, vagy magázok... Ha valakivel tiszteletteljesen akar beszélni az angol, akkor kb. a mi -hat, -het - vagy "tetszikezős" (could you) alakjainknak megfelelő alakokat használja, ahogy már fentebb is írták.
2009. máj. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Istennel viszont máshogy beszélnek. Nem tudom pontosan, hogy hogy van, de ha E/3-ban beszélnek Istenről, akkor sem teszik ki present simple-ben az -s végződés, és a your helyett thy-t használnak, de sztem a többi alak is változik.
2009. máj. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Pl filmekben lehet megfigyelni, hogy amikor valaki kéri a másikat, hogy szólítsa a keresztnevén, onnantól tegezve fordítják a mondatokat. Gondolom addig magázás amíg Mrs/Mr valaminek hívja, és ha már a keresztnevén szólítja az már tegezésnek számít.
2009. máj. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az angolban a tegezés szűnt meg, (régen volt külön tegezés és magázás) amit ma használnak az volt régen a magázás.
2011. dec. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az okos magyarok értelmezik így, hogy nincs magázás.

Van tegezés-magázás, csak ez nem az igeragozásban nyilvánul meg, hanem sokka bonyolultabb dolgokban, ahogy fentebb is leírták. (Segédigék, vezeték- és keresztnév, Mr., Miss stb.)

Egyébként pedig ha csak a személyes névmásokat nézzük, akkor valóban a tegezés tűnt el, tehát a magázás maradt meg. (Ahogy fentebb már szintén megírták.)

2017. aug. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!