Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A zárójeles helyeken tudnátok...

A zárójeles helyeken tudnátok segíteni? (német)

Figyelt kérdés

„Ich bin so'n Typ, der nirgends richtig reinpasst. (…, aki sehova sem illik igazán. reinpasst = hereinpasst?) Für Schule war ich nie zu haben. (Mi a fordítása ennek a mondatnak?)

Wenn ich Lehrer sehe, da kriege ich die Krise. (… elfog a pánik) Wenn ich wirklich etwas will, bringe ich es mir selbst bei: E-Gitarre, Bass... Außer Musik interessiert mich nichts. Da fahr' ich volles Risiko. (Ilyenkor minden kockázatot vállalok. ?? /sok összefüggés így nincs az előző mondattal!/) Entweder es klappt oder es klappt nicht. Jetzt kommt erst mal mein Zivildienst. Danach suche ich mir irgendeinen Job. Hauptsache ich verdien' gut. Familie oder so? Das liegt mir nicht. (Ez nem nekem való.) Ich hab' mit mir selbst genug zu tun."


2011. dec. 31. 22:41
 1/2 Fenyvesi Gábor ***** válasza:

az első zárójelbe mindkét megoldás jó.

Nem voltam iskolába való

mich nimmt die Panik

belemegyek a kockáztatásba

Das liegt nicht mir zu., das ist nicht für mich.

2012. jan. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még egy kérdésem lenne: régebbi emlékeimben az él (újrakezdő vagyok), hogy 'reinpasst' = 'hereinpasst'. Ez így van?
2012. jan. 2. 11:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!