Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német: Hogy bővítsem ki a...

Német: Hogy bővítsem ki a mondatot? A mondat:Ich kenne

Figyelt kérdés
1 Hosszú mondat kéne pl:Én veszek egy jó barátommal 1 szép ruhát 1 Centrumba X óra X perckor X napon.ÉS multidőbe kéne tennem.
2009. máj. 21. 15:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Ich kannte mit meinem Freund eine scöne Kleidung im Einkaufszentrum am Samstag Um fünf Uhr kaufen.
2009. máj. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Akkor miért nem fordítod le?

Ich habe mit mein Freund am Montag um 12 Uhr in den Bus gekannt.

Én a barátomat hétfőn délben 12órakor a buszon ismertem meg.

Vagy amit te írtál: Ich habe mit mein Freund ein schönes Kleid in eine Centrum um 15 Uhr 22Minuten gekauft.

2009. máj. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves 15:52-es válaszoló!

A mit-nek Dativos vonzata van. azaz nem mit mein Freund hanem mit meinem Freund, mert a Freund hímnemű és a determináns, ami most egy birtokos névmás megkapja a határozott névelő Dativ-béli végződését: DER (nom) DEN (akk) DEM (dat)

mit dem Freund--> mit meinem/einem Freund.

2009. máj. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Emberek!!! A kennen ige azt jelenti: ismerni. Nem megismerni.


Pl: Ismertem egy jó orvost Bécsben.

Ich kannte einen Guten Arzt in Wien.

2009. jún. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nyelvtanilag nem helyesek a mondatok:$

figy:

Ich habe am Samstag um 5 Uhr für einem Freund von mir eine schöne Kleidung in einem Kaufhaus gekaufen.


Ami fura lehet: ein Freund von mir (ezt akkor használja a német, a a barát nem a pasid!! Igy ha ezt mondod, akkor nem azt fogják gondolni, hogy a barátodnak vetted, hanem azt hogy egy jó barátnak:) A dativokra kell figyelni!!!

2009. szept. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves uccsó! A te mondatod is tele van hibákkal (végződések)!!
2009. szept. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!