Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet a leghatékonyabban...

Hogy lehet a leghatékonyabban nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

Sose tanultam nyelvet és 4-5 ös voltam belőle.

Most olyan a tanárom /ahogy középsuliba kerültem/ hogy semmit se ír föl a táblára. 9-10. be elég volt az alap tudásom hogy 4-5ös legyek. Most már nem. És fojton szívat. Épp hogy elérem a 3ast... /de sose volt még egyesem belőle/


2011. dec. 30. 13:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Mivel eddig nem tanultál, és úgy voltál 4-5-ös, akkor elég jó a nyelvérzéked. Ha ezt kamatoztatni szeretnéd, otthon is átnézed a tananyagot, könyvből, munkafüzetből, füzetből, és máris jobban fogsz teljesíteni.
2011. dec. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Hogy lehet a leghatékonyabban nyelvet tanulni?"


Volt már vagy ezerszer a kérdés.


A lényeg a módszerek kiegyensúlyozottsága és a motiváció:


1) érdekeljenek dolgok, amik a célnyelven hozzáférhetők

2) sokat kell olvasni

3) sokat kell szövegeket hallgatni

4) a nyelvtant tényleg tudni kell

5) a szavakat, kifejezéseket és jellegzetes szerkezetű mondatokat módszeresen meg kell tanulni, senkire sem "ragad" a nyelv.

2011. dec. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!