Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az amerikai angolban ezek...

Az amerikai angolban ezek másképp vannak? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Van egy amerikai levelezőtársam, és bizonyos kifejezéseket másképp ír mint ahogy én tanultam. pl. nem at weekend, hanem on weekend, at school helyett in school, stb... Ezeket én is írhatom így pl. nyelvvizsgán? Esetleg tudtok még ilyeneket írni ami az amerikaiaknál másképp van? A válaszokat előre is köszi!
2011. dec. 28. 23:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Irhatod igy igen, de csak kovetkezetesen, es te nyilvanvaloan nem kovetkezetesen amerikai angolt hasznalsz, igy maradj a brit angolnal. :)
2011. dec. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Itt olvashatsz a témáról, sok weboldal van, ami ezzel is foglalkozik: [link] [link]


Írhatod a nyelvvizsgán is így, viszont ha amerikait/britet használsz, akkor azt használd végig az írásbeli vizsgán.

2011. dec. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amúgy az lenne a legegyszerűbb ha a tanártól kérnél tanácsot. Ha a Brit angolt tanultad és ezt követelték, írd úgy ahogy tanították.

Egyébként az angolban attól függően hogy egy intézményt rendeltetésszerűen használsz - tehát a suliban tanulsz, a korházban fekszel mint beteg,

vagy nem rendeltetésszerűen használsz csak oda mentél akkor más-más elöljárót vonz.

Ezt biztos tanultátok.

Egyébként nagyon sok mindent másképp írnak mivel én is tanulom a nyelven gyakran keringek ilyen oldalon mindjárt linkelek egy ilyen oldalt az amerikai-brit ellentétekről. Érdemes lesz megnézni hasznos.

2011. dec. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]

Na erre gondoltam.

2011. dec. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! :)
2011. dec. 29. 00:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!