Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan döntik el, hogy ki...

Hogyan döntik el, hogy ki lesz általános/középiskolai tanár és ki lesz főiskolai/egyetemi tanár?

Figyelt kérdés
Hogy működik ez?
2011. dec. 17. 23:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogyan döntik el ki lesz tűzöltó és ki orvos?

Pályaválasztásról hallottál már?

2011. dec. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A tanárnak főiskolát vagy egyetemet kell végezni. Akkor lesz általános vagy középiskolai tanár.Én pld a Tuftson végeztem és olyan jó lett az eredményem hogy felajánlották a tanársegédi állást.Főiskolai vagy egyetemi tanár csak a legjobbakból lehet ha felajánlják neki.
2011. dec. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a másodiknak a választ! :)Kedves első, nem vagyok hülye..-.-" Úgy értettem, ha elvégez egy szakot, pl. anglisztika v. töri stb., hogyan döntik el. hol fog tanítani, de már kaptam rá választ...Aki tudna írni bővebben, szívesen olvasnám...
2011. dec. 18. 00:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez nagyon egyszeru.

Aki általános iskolában szeretne tanítani, annak el kell dontenie, hogy az alsó vagy felso tagozaton szeretne-e tanítani. Amennyiben a piciket szeretné tanítani, tanítóképzo foiskolára kell jelentkezni. Amennyiben a felso tagozaton vagy kozépiskolában, akkor tanárképzo foiskolára ill. bolcsész karra kell jelentkezni és tantárgyat választani (pl. angol-német, tori-magyar, matek-fizika stb.), amit majd tanítani szeretne. Ha pedig valaki foiskolán/egyetemen szeretne tanítani, akkor teljesen mindegy mit tanul az egyetemen (nem feltétel a tanárképzo), a feltétel ahhoz, hogy majd taníthasson a PhD képzés elvégzése.

2011. dec. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Értem én, de magas labda volt, nem lehetett kihagyni! ;)
2011. dec. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!