Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középiskolai tanár szeretnék...

Középiskolai tanár szeretnék lenni. Milyen tantárgyat éri meg tanítani?

Figyelt kérdés
Szerintetek milyen tantárgyban vannak még lehetőségek, illetve lesznek 5-6 év múlva? Amivel nagyjából könnyű elhelyezkedni, illetve korrepetálni is lehet, hogy azért keressek is valami pénzt vele. :)
2011. aug. 2. 23:49
 1/7 anonim válasza:
Matek, fizika, és idegen nyelv- Mondjuk olasz, francia, spanyol, de talán az angol és a német is jó lehet.
2011. aug. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
szóval a reál meg a nyelv szerinted.. értem, köszi :)
2011. aug. 3. 00:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak ismételni tudom... reál, főleg biosz, kémia meg nyelvek. Én angoltanár leszek, később talán jöhet másik nyelv is. :)
2011. aug. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nyelvtanárként középiskolában elhelyezkedni nagyon nehéz. A korrepetálás is változó, ha sokat kérsz az órákért akkor nem mennek, ha meg keveset akkor meg neked nem éri meg. És bizony nyelvtanárból rengeted van.

Amivel a legkönnyebben találnál munkát az tényleg a reál oldal. Kémiatanár pl. a legkeresettebb de mivel kevesen választják ezért korrepetálásra sem menne annyi diák. A matek ami azért is jó mert mindenkinek kell tanulni és érettségizni belőle és sokan keresnek ilyenkor külön matektanárt.

2011. aug. 3. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan szakpárt válassz, ahol legalább az egyiknek magasabb az óraszáma.

Az angoltanárokból már Dunát lehet rekeszteni, több százan végeznek egy évben. Németből és franciából kevesebben vannak, de elegen. (A többi nyelvvel nehezebb elhelyezkedni ,mert kevesen akarják tanulni.)

A magyart, történelmet nem tudod korrepetálni, mert nem fognak tanárt keresni.

Nagyon keresettek a természettudományi szakok, de minimális óra van belőle (heti 1-2 óra két-három osztályban).

Érdemes és nagyon keresett pl. matematika - kémia, matematika - fizika, matematika - informatika.

Korrepetálható, a matematika magasabb óraszámú, egy hiány szakkal, mint fizika ütős!

(Minden harmadik tanári álláshirdetés matektanárt keres. Nézd meg, ha nem hiszed: [link]

2011. aug. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha megy a matek, akkor én is azt javaslom. Kémiával vagy biosszal kombinálva. Az utóbbiakból tényleg nem szoktak korrepetálásra tanárt keresni, de akik orvosira, gyógyszerészetire mennek, azok tuti keresik.

Én a matek korrepetálásért ezelőtt 2 évvel 1700 Ft-ot fizettem óránként, kámiából meg érettségi felkészítésre idén 1500/óráért jártam, de alig találtam tanárt.

Ez Szegeden volt.

2011. aug. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
matek-fizika, vagy biológia-kémia (én mondjuk matek-kémiás vagyok)
2011. aug. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!