Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németből szeretnék letenni...

Németből szeretnék letenni egy nyelvvizsgát, ennek mi a menete?

Figyelt kérdés

úgy érzem tudok németül elég jól,társalgási szinten bőven,mert kint is el tudtam beszélgetni sok némettel is.

de hogyan van ez egyböl vizsgázhatok is már vagy mi ? vagy előtte még be kell járnom a nyelviskolába vmiér?


2009. máj. 17. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Hát keresel egy nyelvstúdiót.Egyeztetsz velük.Jelentkezel valamelyik nyelvvizsgájukra.Általában szintfelmérés is szokott lenni előtte.

Aztán kapod a vizsgaidőpontot.Mész szóbelire és írásbelire.

Azt hiszem ilyen egyszerű.

2009. máj. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Először is döntsd el mire kell.. Szeretnél német nyelvű országban tanulni, esetleg szükséged van pluszpontra továbbtanulásnál, diplomához kell, vagy csak hobbiból :)

www.nyak.hu --> ezen az oldalon megtalálod, itthon mik az elfogadott nyelvvizsgák.

www.studentweb.hu --> én ezt az oldalt nagyon szeretem, sok információt megtalálsz a nyelvvizsgákkal kapcsoaltban.

Ha már tudod melyik vizsgarendszerben szeretnél vizsgázni, nem árt nyomtatni egy vizsgafeladatsort. Azt oldd meg, ha bőven eléred a 60%-ot nem kell nyelvsuliba menned, akkor elég a tudásod. Ha épp átcsúszol, akkor inkább vegyél részt egy gyors kurzuson, legalább hogy begyakorold a tipusfeladatokat.. Ha lehetőséged nyílik, vedd meg a vizsgarendszer könyvét is, szinte az összesnek van, ebben is vannak tipusfeladatok vagy témakörök, amik szóbelin várhatóak.

De ha eltársalogsz németekkel, az nem azt jelenti, hogy kirázod a kisujjadból! Nyelvvizsgán van olvasott szövegértés, itt kapsz 1 oldalas szöveget, kapsz hozzá kérdéseket, nem olyan primitív szöveg, mint az érettségin.. /Amúgy ha csinálsz 60%-os emelt érettségit, automatikusan jár B2 nyelvvizsga../

van levélírás, ahol a nyelvtani helyességet, helyesírást, mondatalkotást pontozzák.

Egynyelvű nyelvvizsgáknák nincs fordítás, mert azok egynyelven vagyis németül zajlanak (TELC, Goethe, ÖSD, ECL, EURO Exam)

Kétnyelvű nyelvvizsgák magyar iskolák nyelvvizsgái, itt van fordítási feladat, a kérdéseket magyarul kapod és magarul is kell válaszolnod rájuk (BME, ITK Origó vagyis Rigó utcai, EURO Exam, Zöld Út, TársalKODÓ, Pannon)

Kétszer írtam az EURO nyelvvizsgát, van egynyelvű és kétnyelvű változata is. Nincs fordítás kétnyelvűben a Pannon és a TársalKODÓ vizsgáknál.


Azt tanácsolom, először próbélj megoldani valamennyit, majd rájössz, van-e szükséged felkészítésre.. Ezután ennek tudatában kezdheted a felkészülést. Jelentkezel a vizsgára, van emire neten keresztül is tudsz, befizeted a vizsgadíjat és elmész vizsgázni. Változó, hogy a szóbeli vagy az írásbeli van előbb, EURO-nál akár egy nap lerendezheted az egészet, de végül is mindegy.

Nézz körül, hasonlítsd össze őket, és ami a legjobban megy, arra jelentkezz. Külföldön nincs elfogadott nyelvvizsga, hanem nyelvtudás van, Ha kint akarsz dolgozni, és ahhoz kell, úgyis elbeszélgetnek veled, abból rájönnek tudsz-e kommunikálni. Egyébként a TELC és a Goethe német, az ÖSD osztrák székhelyű nyelvvizsga, amelyeket ismernek az egész világon. Drágábbak is valamennyivel.

Nézd meg azt is, a lakhelyedhelyeden melyik nyelvvizsgáknak van vizsgahelye, esetleg a közlben mik vannak :) nehogy kinézz olyat, ami 100kilóméterekre van :)

Remélem tudtam segítni, bocs hogy ilyen hosszan írtam :)

Sok sikert Neked!

2009. máj. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
hú ahogy látom igen sok fajtája van a nyelvvvizsgáknak,de ha én németországba szeretnék továbbtanulni vagy élni,akkor melyik lenne nekem a legmegfelelőbb? nem hiszem,hogy kéne nekem külön felkészítés a vizsgára,mert kenem-vágom már folyékonyan,mivel sokat voltam németek között.. na de nemtudok lépni,amíg nemtudom milyen kell:p
2009. máj. 20. 14:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia, 2. vagyok :)

Először is keress iskolákat Németországban.. Ha már megvan az uticél, a főiskola-egyetem honlapját olvasd át, esetleg írj nekik, hogy mi a követelmény a bejutáshoz. (úgy tudom kint van tandíj mindenkinek)

Általában TESTDAF-ot kérnek, ez nem akreditált (vagyis MO-n nem elismert nyelvvizsga, tehát pluszpont nem jár érte felvételin és ez mésként is méri a nyelvtudást) ezt a Károlyi egyetemen tudod letenni évente 2 alkalommal, azt hiszem (Studentweb-en olvashatsz róla bővebben).

Ha az iskola ad konkrét választ, az alapján kell lépni. Kérhet TELC, Goethe vizsgát, de lehet elfogafja az ÖSD-t is. Nem tudhatjuk :) mindenképp érdeklődj!!!!!!!!

Aztán mint már mondtam, gyakorolj a tipusfeladatoból, jelentkezz és vizsgázz.. egyébként TELC, Goethe, ÖSD vizsgákat nem csak Magyarországon tehetsz..:P a világ minden pontján ismerik, így sokfelé van vizsgahelye. De ne aggódj, nálunk is rengeteg van :) Studentweb és a nyak.hu oldalakon megtalálod őket.

sok sikert! majd írj mit intézél :)

2009. máj. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!