Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A diploma kiadásához kötelezhe...

A diploma kiadásához kötelezhetnek-e egy 45-50 vagy akár 60 éves embert arra, hogy nyelvvizsgát tegyen, ha nem 40 éves kora után kezdte főiskolai tanulmányait?

Figyelt kérdés
Elképzelhető lenne, hogy 70 évesen sem adják ki a diplomát nyelvvizsga nélkül?!?!
2011. nov. 30. 01:08
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Mindenképpen mentesülniük kell(ene) azoknak a nyelvvizsga alól, akik még 2003-2004 tanévben nyertek felvételt abban a tudatban, - és annak a törvénynek hatálya alatt - miszerint 40 éves koruk elérése után simán megkaphatják diplomájukat. Sokan csak a sikeres záróvizsgák után szembesültek azzal, hogy időközben módosult a törvény "aki 40 évesen kezdi tanulmányait, azoknak nem kell" olyan ez, mintha azt mondanák: szülsz egy gyereket kapsz 1 millió Ft-ot, aztán amikor megvan a gyerek közlik: majd ha fizetsz 1 milliót, akkor kapod meg a gyerekedet mert közben (terhességed idején) módosult a törvény! Nem gyűjtött rá... de nem is vállalta volna így... ilyetén módon nyelvre sem gyúrt senki... vajon sérülhet-e a jogbiztonság ekkorát egy jogállamban?! Van aki azóta már ha 40 évesen kezdte volna tanulmányait, akkor is végzett volna.. mégsem kaphatta meg diplomáját a jogalkotó eredeti szándékával homlokegyenest ellenkező módon: hiszen pont azt hivatott szolgálni e törvény, hogy bizonyos kor fölött ne kelljen nyelvvizsgázni. Hibás egyébként a törvény egyetlen mondat hiányzik belőle: a felső korhatár ami fölött KI KELL(ene) simán adni MINDENKINEK! legyen 44 vagy 45 év.. hiszen aki 40 évesen kezdi tanulmányait kb. eddigre végez és azoknak már SOHA nem kell nyelvvizsgázniuk.
2011. dec. 15. 11:57
 12/13 anonim ***** válasza:
Én már eleve azt nem értem,hogy hogy lehet 20 évig húzni egy egyetemi vagy főiskolai jogviszonyt(hogy milyen tagozaton,szakon,vagy karon,az most ebből a szempontból tökmindegy) úgy,hogy nem rúgtak ki közben... én 5 évig húztam az angol szakot(kerva nehéz volt),2x rugtak ki(irodalom vizsgán,mert utált a tanár és persze én is őt ),aztán átmentem egy másik angol nyelvű szakra és azt simán elvégeztem a 3 évet 3 év alatt...
2012. márc. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
ja és ezzel is már majdnem rekordernek számítok...20 évig hogy lehet húzni... ilyen 40 felett már elméletileg be kell menned TO.-ra,kezedben lobogtatva a kor betöltését igazoló papírt(személyi,lakcímkártya,akármi)...és akkor TO-s néni beírja...és elméletileg ki kell hogy adják... ha minden más vizsgád megvan,persze csak akkor...
2012. márc. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!