Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen regényt ajánlotok...

Milyen regényt ajánlotok angol tanulás céljából?

Figyelt kérdés
Emelt angol érettségire készülök, úgyhogy jó lenne angolul olvasni valamit. Eddig Oxford Bookworms rövidített könyvecskéket olvastam, de szeretnék most már valamit egészben elolvasni, viszont fogalmam sincs, melyik az a könyv, aminek nem túl bonyolult a nyelvezete..szóval nem ilyen Háború és béke szintű könyvekre gondolok, hanem valami könnyedebb (és rövidebb:D) olvasmányra. Ti mit olvastatok angolul & mi tetszett nektek? Tudnátok ajánlani valamit?
2011. nov. 29. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
írj priviben emailcímet és küldök egy csomót
2011. nov. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én anno a Harry Potterrel kezdtem. :)

Szerintem nem a bonyolultságon van a hangsúly amúgy, hanem ha pl. már ismered magyarul, az segít. Meg hát érdekeljen.

2011. nov. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első, írtam:)

Második, igen, most írok egy kis listát azokról a könyvekről, amik magyarul nagyon tetszettek.. majd ezek közül is szemezgetek:) köszi a válaszokat!

2011. nov. 29. 15:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Második voltam, szívesen. :)

innen: bookdepository.co.uk postaköltség nélkül tudsz mindenféle nyelven (de főleg angolul) rendelni könyveket. Angliából hozzák, gyorsan, megbízhatóan. (Sokat rendeletem már. :))

[link] Innen meg letölteni tudsz. Spanyol oldal, de amit linkeltem, ott angol nyelvű könyvek vannak! Innen is nyomtattam rengeteget. :)

Jó szemezgetést! :)

2011. nov. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
épp ezen az oldalon nézelődöm:) tényleg nagyon jó oldal, én is rendeltem már innen, most is tervezek befektetni pár könyvbe, csakhát ugye előbb ki kéne találnom, melyikekbe..:D
2011. nov. 29. 15:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Jodi Picoult könyveit ajánlom. :) Nekem kedvenc írónőm lett.

Magyarul azt hiszem, hogy talán 5 könyve jelent meg, angolul rengeteg.

"A nővérem húga" a kedvencem, filmen is van már, magyarul is megjelent, úgyhogy párhuzamos olvasásra ideális. :)

2011. nov. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, az angol címe My Sister's Keeper.
2011. nov. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha kezdő vagy, akkor keresd a könyvesboltokban a kétnyelvű irodalmat. De ha emelt szintű érettségire készülsz, akkor akár élvezettel olvashatsz lebilincselő thrillereket. Pl. Jeff Abbotnak nagyon olvasmányos könyvei vannak, jó, mai a nyelvezete, a cselekmények miatt letehetetlen. (Pl. Panic, Fear, The Last Minute).
2012. márc. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!