Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Vannak olyan videók amiket...

Vannak olyan videók amiket kevésbé jó nyelvtudású is megért?

Figyelt kérdés
Sokan mondják hogy ha videókat nézek akkor fejlődni fog az angolom. Az a baj hogy még elég kezdő szinten vagyok, főleg ami a kiejtést is illeti (előtte németet tanultam). Ha filmeket nézek azzal az a baj hogy nem igazán értem meg, ha magyar feliratos, akkor nem koncentrálok az angol részére, ha meg angol felirat megy rajta akkor meg sokat kell leállítani mert egy idő után elvesztem a történetben a fonalat. Olyan videókat tudnátok ajánlani aminek a szókincse meg a nyelvtana nem annyira összetett? Esetleg meséket, az lenne a legjobb ha közben menne alatta angolul is a szöveg.
2011. nov. 23. 14:31
 1/2 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbben érthető a dokumentumfilmek narrációja vagy bizonyos hírműsorok (nem mindegyik, mert van, amikor hadarnak). Szintén jó, ha egyetemi előadások felvételét le tudod tölteni, főleg, ha öregebb, tapasztaltabb professzorok előadását. (A fiatalok hadarnak és jópofiznak, ezért kevésbé érthetőek).


Ha abszolút kezdő vagy, akkor a legegyszerűbb, ha letöltesz egy hangoskönyvet, és hozzá a szöveget. És akkor mindig megnézheted a szövegben, ha valami hallás után sehányadik próbálkozásra sem akar érthető lenni.

2011. nov. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
.
2011. nov. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!