Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha idáig még nem igazán...

Ha idáig még nem igazán sikerült megtanulnom angolul, elképzelhető, hha nagyon akarom, menni fog?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, h négy éve tanulom a nyelvet, de nagyon nem jön össze. Oké, nem voltam valami szorgalmas, a nyelvérzékem meg kb. a pincében...így most 2-3-as vagyok. Az a gond, h egyrészt egyik órán hiába tudom, h ez és ez így van, ennek a szónak ez a jelentése, az agyam egy hét alatt cserbenhagy, és nem igazán emlékszem, pedig am nem rossz a memóriám, mert hosszú verseket, meg ilyeneket megjegyzek hamar, de az idegen nyelvek nem jönnek össze, pedig maga a nyelv tetszik, és tudom, h nagy szükség van rá. Kérlek titeket, ha valakinek van valami módszere, amivel könnyeben tanul, vagy ötlet vagy akármi, az írja le, legyen szíves. Amúgy ha idáig bénáztam, attól még, lehetséges, h egyszer majd társalgási szinten fogom tudni? 18 vagyok amúgy
2011. nov. 19. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:
A magyart megtanultad, nem? Akkor az angol is menni fog, legfeljebb neked többet kell vele foglalkoznod, mint másnak. Számodra talán különösen hasznos lenne a Villám módszer.
2011. nov. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Oké, nem voltam valami szorgalmas"

A nagyon akarás nem elég, tenni is kell érte. Ha nem ragad rád magától, akkor állj neki keményen tanulni, és menni fog.

2011. nov. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a nyelvtanulás egyik fontos része a gyakorlás, vagyis használni kell folyamatosan, amit megtanultál, különben az agy kiszelektálja. Ha beszédben nem is tudod használni, de nézz filmeket angol nyelven angol felirattal, vagy vegyél egy angol nyelvű könyvet. Az sem baj, ha nem értesz mindent ezekből, de a füled hozzászokik, és egy idő után azt fogod észrevenni, hogy egyre több mindent értesz majd. De ehhez folyamatosan dolgoztatni kell az agyad angolul. Kitartás! :)
2011. nov. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Persze, de változtatnod kell a módszereiden.

Ha jól értelmezem, akkor még órai keretek között tanulod az angolt, tehát középsulis vagy.


Én úgy tanultam a nyelvet ott anno, hogy az angolóra nem ért véget számomra a kicsengetéssel. Azt csináltam, hogy napi szinten, folyamatosan ismételgettem, fogalmaztam magamban, ha tehettem akkor beszéltem, és itt most ne irodalmi magasságokra gondolj, hanem egyszerűen leírod a környezeted, a terveid, a tevékenységed. Pont úgy, mint ahogyan magyarul tűnődsz, gondolkozol. A lényeg, hogy mindig ott motoszkáljon a fejedben.


Számomra ez nem volt megterhelés, ugyanis a tanárom megszerettette velem a nyelvet, aminek az lett az eredménye, hogy hamar eltekintettek az órai részvételemtől a középsuliban, de ami fontosabb, hogy évek óta használom, főleg az utóbbi időben itt, az egyetemen, ahol napi szinten kommunikálok angolul, a visszajelzések alapján igen jól.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy általános suliból fenntartásokkal, és utálattal fogadtam a középiskolás angol nyelv oktatást, egyáltalán nem szerettem, nem is voltam jó, utólag azt tudom mondani, hogy a tanárom miatt.


Tehát annyi a lényeg, hogy foglalkozz a nyelvvel, esetleg kösd olyan tevékenységhez amit szeretsz végezni (szerepjátékok, feliratfordítás, ismerkedés angolul beszélőkkel, stb.) és ne egy tantárgy legyen a sok közül, hanem a kommunikáció eszköze!

2011. nov. 20. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A képességeidet nézve szerintem az átlagember ilyen. Nem rosszabb a nyelvérzéked mint másnak. :) Nekem annó az segített, hogy egy ismerőshöz mentem angolt tanulni, aki előtt nem akartam lebőgni, ezért motivált a tanulásra :)
2011. nov. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!