Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolul tanulok. Módszerre...

Angolul tanulok. Módszerre lenne szükségem, vagy valamilyen jó kis linkre! "Bármilyen megoldás érdekel". Mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés
Valami jó kis beszéltetős módszer kellene nekem, amivel a szavakat és a kifejezéseket jobban meg tudnám jegyezni. Nem bírom ezeket az értelmetlen magolásokat, viszont nincs ötletem, hogyan maradjanak meg bennem igazán a szavak és a kifejezések, úgy hogy ne legyen unalmas a tanulás. Munka mellett tanulok a leglehetetlenebb időpontokban, tehát ezért lenne jó, hogy ne legyen unalmas, mert szoktam éjszakázni is. Előre is köszönöm!
2009. máj. 9. 07:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézz angol nyelven tévét, filmeket. Nekem nagyon bevált. Mielőtt kimentem volna tanulni 2 évig mindent angolul néztem, az elején nagyon nehéz volt, de utána megszoktam.

Igy mindent értettem, de amikor kimenten, sokminden nem jutott eszembe amikor nekem kellett volna beszélni. Ez kb. 2 hétig tartott, utána a passzív szókincsből aktív lett és mondani is tudtam mindazt amit megértettem.

2009. máj. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A filmnézés nekem is bevállt.

Ha nagyon kezdő vagy, először nézheted magyar felirattal, majd angol felirattal, végül feliratok nélkül.

Nagyon jó módszer még egy angol levelezőpartner, vagy skype-on keresni valakit, és írásban vagy szóban beszélgetni.

Sokan klikkelnek rám is skypeon, csak úgy, és ha nincs kedvem beszélni, nem teszem!

Próbáld ki!

Először nehéz, de bele lehet jönni nagyon könnyen!

Sok sikert!

2009. máj. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

sharedtalk.com

nyelvcsere.hu

én ezeket ismerem illetve használom

mindkettőnek az a lényege hogy online (msn skype) vagy valamilyen módon külfüldi-vagy nem külföldi diákok/emberek segítsék a nyelvtanulást

ha te tudsz magyarul angolul akkor segíthetsz pl angolt vagy magyart tanulni másnak...cserébe ők pl megtanítanak németül franciául....

attól függ mit keresel

sok sikert hozzá

angolul filmnézős/zenehallgatós módszer nekem is sokat segített egyébként

2009. máj. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A fenti, remek ötleteken kívül még olvashatsz is, attól függ, milyen szinten vagy, akár könnyített olvasmányokat is, akár csak pár oldalt a buszon is, ha nincs időd. Vagy internetes oldalakat, ami érdekel. Ez igaz, hogy nem beszéd, de a szavak rögzülnek és ha beszédben szükséged lesz rájuk, beugranak. Ez így nem magolás, hanem nyelvhasználat, az ismételt, különböző közegekben való előfordulások miatt belemásznak a fejedbe a kifejezések.
2009. máj. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat! A filmnézést szerintem megpróbálom, illetve ez a másik nemzetiségű tanítása és általa tanulás felkeltette az érdeklődésemet.
2009. máj. 10. 12:27
 6/6 pintdori válasza:

Én nagyon ajánlom neked a Doulingo-t.

Nekem bevált! :)

2016. nov. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!