Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Wer kann gutes deutsch?

Wer kann gutes deutsch?

Figyelt kérdés

Und wer hat lust mit mir zu üben?:)

Damit mein ich msn oder icq oder irgendwas anderes:)


2011. nov. 6. 21:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

A 13:38-as válaszolónak mondanám: a "kötekedő" nem a kérdező hiányosságaira akarta felhívni a figyelmet. Egyszerűen egy nyelvvizsgán nem engedheti meg magának az ember, hogy ilyen stílusban fogalmazzon. Ő így tanulta, én is így tanultam, "Józsi a gimnáziumban is így tanulta". Ilyenért élesben, egy írásbeli vizsgán pontlevonás jár.


És igen, a magyar ember kifejezetten jól beszéli a nyelvet, ha annak jó tanára és önszorgalma van. Én úgy tanultam, hogy a "nein" az mindenkor "nein" és nem pedig "ne". Mert tudom hogy így van, de a németek is rövidítenek (lásd: "ne") szóban és írásban egyaránt ugyanúgy mint a magyarok, csak azzal a különbséggel, hogy azt ők nem hiányos nyelvtudásnak, hanem a "szleng"-nek tulajdonítják.


És még egy észrevétel: ha az első válaszoló a kérdezőtől tanulná a németet, nem pedig a maga tudása alapján alkalmazná, akkor vajmi kevés esélye lenne egy ITK ORIGO felsőfokú írásbeli nyelvvizsgán, holott én elhiszem, hogy a kérdező külföldön él, és folyékonyan beszéli a nyelvet.


A 10:55-ös válaszoló voltam.

2011. nov. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
A kérdező sehol nem beszélt nyelvvizsgáról, egyszerűen megkérdezte, hogy kinek van kedve gyakorolni. Egyébként meg megjegyezném, hogy persze igen, tanuljuk meg a Hochdeutsch-ot, mert nyelvvizsgán mást nem fogadnak el, de azért nem árt, ha az ember felkészül arra is, hogy meghall egy beszélt nyelvet és esetleg semmit nem fog érteni belőle...
2011. nov. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

14:10; ez volt a kötözködés, nem pedig az, amire Te utaltál. És mint látod, a kérdező kérdésének kijavításából is látszik, az első válaszoló értette, ki is javította (a maga tanult stílusán) így könnyen meg is állapíthattad volna, hogy az előző válaszod teljesen értelmetlen volt (idézem):


"de azért nem árt, ha az ember felkészül arra is, hogy meghall egy beszélt nyelvet és esetleg semmit nem fog érteni belőle..."


...mindent összevetve, felfogta, tudott rá válaszolni, így közös megállapításra is juthatunk: szerintem értette! Látod, a szleng nem egy nagy "Was ist das?!" :-) :-)

2011. nov. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Na jol elvagytok:)

De ez igy van sosem mondtam, hogy origo felsofoku nyelvvizsgat akarok tenni:)

En csak gyakorolni akartam:)

Amit hallok, azt tanulom. Igy is probalok a legtobb szlengtol tavol maradni.

De ahogy az egyik kommentelo irta: a nein ne. Ezt nem akarom mondani, de olyan automatikus:D:D:P

2011. nov. 7. 14:38
 15/20 anonim ***** válasza:

első vagyok :)


nem kötekedni akartam, pusztán nem éltem x évet Németországban, az iskolában meg a Hochdeutschot tanultam, ami szerint egy mondatban nem állhat szimplán egy segédige.


bocs a kérdezőnek, ha erős volt a kritikám, csak észrevételnek szántam. de a harmadik mondatban már egyáltalán nincs ige, szerintem az még a beszélt németben sem jó (nem biztos).

iskolában tanultam a németet, aszerint tudok beszélni, nem ismerem túl jól a szlengeket.

2011. nov. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
és igen, értettem, mit akar mondani a kérdező, ergo ha valaha ilyen német mondatot hallok, akkor nem fogok hatalmas szemekkel bámulni, h wtf.
2011. nov. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Dehogy nincs ige:D meinen:D na de mindegy. Azt hiszem at fogok szokni a rendes nemetre:D legalabbis irasban:D

Amugy semmi gond, az epito jellegu kritika mindig jol jon:)

2011. nov. 8. 03:48
 18/20 anonim ***** válasza:

11:38 vagyok, ott már leírtam: „És azt sem tudom, hogy a geben-t mibe akarnád beletenni, mert minden mondatban van ige. Ja, vagy hogy nem esett le, hogy a "mein" az a meinen ige alakja????”

Erre a 21:08 írja: „bocs a kérdezőnek, ha erős volt a kritikám, csak észrevételnek szántam. de a harmadik mondatban már egyáltalán nincs ige, szerintem az még a beszélt németben sem jó (nem biztos). „

Ezek után már mit magyarázzak....

2011. nov. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
de mondjak legalabbis en mar hallottam:D na de mindegy kinek a pa, kinek a paplan. ezen nem vesznk ossze:D legalabb magayarul tudunk mindannyian ez osszekot:D
2011. nov. 8. 12:30
 20/20 A kérdező kommentje:
Egyebkent nemetorszag azon reszen elek, ahol hochd.-t beszelnek
2011. nov. 8. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!