Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Leragoznátok ezeket nekem?...

Leragoznátok ezeket nekem? (német)

Figyelt kérdés
anrufen, aufstehen, fernsehen, mitnehmen, mitkommen . előre köszi :))
2009. ápr. 29. 15:49
 1/2 anonim ***** válasza:

ich rufe an

du rufst an

er ruft an

wir rufen an

ihr ruft an

sie rufen an


Az összes többi erre az analógiára épül. De nem értem mi a nehéz ezen, ha németül tanulsz (és nyilván tanulsz, mert az elváló igekötős igék ragozását az ember nem az elején tanulja)? Jó, mondjuk a nehmen tőhangváltós, de ezt is tudnod kell már. Ha meg nem tudod, kinyitod a szótárt, és vagy a szónál vagy hátul egy táblázatban megtalálod. Remélem nem csak lusta vagy házit írni (ami mellesleg öt perc alatt megoldható, és már rég végeztél volna vele, ahelyett hogy itt ülnél már fél órája)?

2009. ápr. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi.


Nem vagyok lusta, csak nincs itthon a könyvem. Szótár... nincs német szótáram. És nem házira kellett :P:P:)

2009. ápr. 29. 18:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!