Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a "legértékesebb"...

Melyik a "legértékesebb" nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Angolból szeretnék felsőfokú nyelvvizsgát tenni. Az angolt szinte anyanyelvi szinten beszélem, sokat éltem külföldön, fordítás is könnyen megy, szövegértés is, hallgatás is, egyszóval semmi nem okoz gondot.

Munkám miatt szükségem van a felsőfokúra. Mindegy, milyen, de ha már leteszem, szeretném a legnívósabbat, legnehezebben teljesíthetőt és legértékesebbet megszerezni. Melyik ez? Nagyon nem vagyok otthon a különböző vizsgák között, de azt mondták, TELC, ECL, ITK-ORIGÓ, BME, PANNON és TÁRSALKODÓ, vagy EURO vizsgát kell tennem. Melyik legyen, ha tényleg a legminőségibbre hajtok?


2011. okt. 4. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
24%

Még mindig a legnehezebb, és legtöbbet számító a Rigó utcai, ott arra kíváncsiak, hogy mit nem tudsz.

Amúgy inkább BME, Origó.

2011. okt. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Cambridge , egyértelműen. Jó drága és a legnehezebb is, de nemzetközileg elfogadott és a legszínvonalasabb!
2011. okt. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De a felsoroltak közül kéne ^^


Akkor BME vagy ORIGO? Utóbbiról hallottam sok rosszat, azért nem biztos, hogy elmennék rá.

2011. okt. 4. 17:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez nem fog megnyugtatni, de a BMEről is sok rosszat hallottam/személy szerint tapasztaltam. Igaz, hogy csak középszinten mentem, de közel sem azt a színvonalat hozták, amit a gyakorlókönyv alapján vártam volna...
2011. okt. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Így ezek közül már bocsi, de külföldön senkit nem érdekel, hogy BME vagy Origó nyelvvizsgád van... Cambridge vagy Paccman-t kéne tenni, mert a többi tudtommal mind csak itthon ér valamit. De akkor már BME, ott nem szemétkednek annyit mint az origónál.
2011. okt. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igaz, én csak középfokún voltam origón, de egyáltalán nem szemétkedtek. Nem voltam annyira penge szerintem, de minden meglett elsőre.

De ezek közül talán csak az ECL és a TELC nemzetközi (de nézd meg nyak.hu-n), azokat érdemes letenni. De inkább Cambridge vagy vmi hasonló, nívós külföldi vizsgát...

2011. okt. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hát, ha csak ezek közül lehet választani, akkor ECL, az úgy még az egyik legszínvonalasabb. De én még mindig azt mondom, hogy Cambridge, mert azt nemzetközileg elfogadják és annál színvonalasabb nincs is
2011. okt. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Úgy tudom, az Origo az egyetlen, amit az unióban nem fogadnak el, viszont a nemzektözieknek (ECL, Goethe Institut pl.) külhonban is van értékük.
2011. nov. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!