Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » PONS nyelvkönyvek milyenek?

PONS nyelvkönyvek milyenek?

Figyelt kérdés
Elég drágák, spanyolt kezdeném el, de nem tudom, megéri-e a pénzt.. valakinek van vele tapasztalata? Vagy tudna ajánlani másik könyvet? (csak olyat amiben magyarul van a magyarázat)
2011. okt. 1. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én olaszt tanulom most vele, spanyolról sajnos, nem tudok nyilatkozni, azért remélem, hasznos a válaszom.


A könyv mellé jár 4 CD, de én plusz vettem mellé az "olasz- nyelvtan röviden és érthetően" nyelvtani rendszerezőt (szintén PONS), ill. egy nagy táblázatot(ez is PONS), ami elég áttekinthetően írja le az igeragozást. Ez így, együtt, 13.000 Ft volt. Én 3. idegen nyelvként tanulom az olaszt, az angol és a német után. Szerintem elég jó könyv, de úgy látom, arra épít, hogy az olasz nem az első idegen nyelved, tehát sokat számít, hogy megvan-e már a "nyelvtanulós" logikád. Annyiban rendhagyó a könyv, hogy nem a "Jó napot, Béla vagyok, kérek egy kiló kenyeret." -típusú mondatokkal kezd, hanem egyből -néha rendhagyó-szituációkkal indít, de ez nem biztos, hogy baj, mert nem bifláztat, hanem az agyat mozgatja a tanuláshoz. Nekem nagyon tetszik, elég gyorsan haladok, beszédem is már szépen alakul. A könyvben vannak gyakorlófeladatok is, ami nagyon jó, sőt, minden lecke végén összefoglaló "dolgozat". (természetesen, minden feladat ellenőrizhető a könyv végén). A könyv végén szintén megtalálhatsz egy nyelvtani rendszerezőt pár oldalban, de én jobbnak láttam, hogy megveszem külön az "olasz nyelvtan röviden és érthetően" kiadványt is, mert ott sokkal részletesebben vannak leírva dolgok, és ha tényleg, kétséget kizáróan szeretnél szabályokat, kivételeket tudni, bizony, szükség van rá. Fontos tudni, hogy szótárt külön nem kell venni hozzá, ami a leckékhez, és ehhez a szinthez kell, mind ott van a könyv végén.


Ami negatívum, hogy elég gyorsan halad a könyv, tehát nekem szükséges pl. interneten is teszteket töltögetnem egy-egy új dologról (igeragozások, stb. stb.), hogy biztonságosnak érezzem a tudásom. De kb. ennyi. Lehet, hogy első gondolatra drágának tűnik, de nekem nagyon bevált, a hanganyag is jó, mindenki dicsér, hogy milyen szép a kiejtésem. (olaszok, természetesen) Pedig teljesen egyedül tanulok, itthon. Lehet, hogy elsőre soknak tűnik, de inkább egyszer 13.000,- mint többször adjak ki 2000 Ft-okat mindenféle bénaságokra. (Én is megpróbáltam az elején spórolni: megvettem a kis mini nyelvtani összefoglaló sorozat "olasz nyelvtan röviden" -azt hiszem, ez a címe- füzetecskét, 500 ft-ért, mert abban benne van minden nyelvtani dolog... Benne is volt, de semmi sem volt benne elmagyarázva, mit mikor, miért használsz. Szóval, igazából szerintem itt az fizeted meg, hogy értelmesen el van magyarázva minden...

2011. okt. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak javasolni tudom a Pons könyvet, én oroszul tanulok belőle. Nagyon-nagyon jónak tartom, hogy magyar nyelven magyarázza a nyelvtant, a hanganyagnak nemcsak a szövege van a könyvben, hanem magyarul is elolvasható, van benne orosz-magyar szótár sok-sok szóval, illetve külön a leckékhez is, de a kettő nem fedi egymást teljesen, tehát nem kétszer írják le a szavakat. Ami hátrány, hogy legyen valami, hogy a leckék szavait én a leckékhez írtam volna, mert így lapozni kell folyton. Van néhány szó a leckék között is, de a legnagyobb része a végén. Ez az egy hátrány, de ezt tényleg csak azért írom, mert hihetetlen lenne, hogy minden tökéletes a könyvben. Ha gondolod, akkor könyvtárban is megnézheted, hátha van. A nyelvtan részét nem ismerem, mert épp a könyvesboltban nincs. Nekem csak kétnyelvű könyv válik be, de az nagyon, ezt a könyvsorozatot is javaslom.
2013. márc. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
84%
Én a francia könyvet nem javaslom tőlük. Tele van hibával, elírásokkal, amik könnyedén megtéveszthetik a kezdő nyelvtanulót.
2015. jan. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Pierre Capretz ***** válasza:
81%
Én próbáltam a spanyolt, a franciát és az olaszt is, és egyiket se tudtam végigcsinálni. Nagyon kevés benne a gyakorlat, úgyhogy (nekem legalábbis) magolni kellett, hogy megtanuljam az anyagát. Ha neked ez nem gond, és tudsz mellette elég spanyol nyelvű anyagot hallgatni/olvasni, jó lehet. Spanyolból egyébként elég gyalázatos a felhozatal. A helyedben nem zárnám ki a tanfolyamra szánt könyveket se, mint a Colores vagy a Gente. Ezek se szuperek, de a Pons-nál jobbak. A Coloresben magyarul van a magyarázat. A Gente végén van magyar nyelvű nyelvtani összefoglaló. Ugyanannyi pénzért sokkal több anyagot kapsz, és a pármunkát max kihagyod. A neten megvannak ezekhez a megoldások, amiatt se kell aggódni. A Gentéhez például a difusion.com oldalon. Pons-ról itt van még több, a mobil tanfolyamukról is: tanuljnyelveket.blog.hu
2016. ápr. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
78%

A német az egyszerűen szörnyű! NE VEGYÉL ILYET!

Nincs kiírva a többes szám és ennyi pénzért vajmi kevés tudást ad. Nem-nem és nem. Én megvettem, de szörnyen megbántam. Soha többet PONS!!

2016. okt. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a PONS olasz kötetiről tudok nyilatkozni:


Másfél éve kezdtem el a tanulást, először a Komplett Olasz Nyelvtanfolyam kiadvánnyal, viszont mikor azzal végeztem, kimaradt 3 hónap, így sokat felejtettem. Így elkezdtem a Nyelvtanfolyam Kezdőknek-et, és ez így nekem baromi jó volt, mert az első pár leckét gyorsan csak megcsináltam, fogy felelevenítsem a tudásom, majd mikor már újak voltak a nyelvtanok, onnantól szépen átnézegettem őket.


Szerintem a Nyelvtanfolyam Kezdőknek egy jó kiadvány, jó a szókincse, jók a hanganyagok és a párbeszédek viszont BAROMI KEVÉS BENNE A FELADAT...egy új nyelvtanhoz örültem ha nem csak 1 hanem 2 tartozott, a három pedig luxus kategória...szóval összességében szerintem nem rossz könyv kezdőknek sem, de én csak úgy tudtam jól megérteni a nyelvtanokat, ha csináltam hozzá plusz feladatokat. (internet, más nyelvkönyvek, vagy ami nekem bevált az Olasz Nyelvtani Gyakorlatok című könyv). Amugy a könyv előnye még, hogy rövid leckékkel dolgozik, így nekem tök jól ment az egy nap egy lecke módszer, így az ismétlésekkel együtt 51 nap alatt végeztem a könyvvel.



És amugy én is drágának találtam, ezért egy könyvtárból vettem ki (hanganyaggal együtt!!), szóval egy fillérembe sem került.

2019. ápr. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!