Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyári szünetben unatkoztam....

Nyári szünetben unatkoztam. és megtanultam cigányul. (? )

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy miért, de valahogy késztetést éreztem arra, hogy megtanuljam.



Jó lehet, hogy hülyeség amit írok, de évekig próbálkoztam a japánnal, a kínaival, indiai, és arab nyelvekkel, de sajnos nem volt időm és türelmem hozzájuk. De jó pár szót és a nyelvtant is átvettem, és amikor unatkozásból el kezdtem tanulni a cigány nyelvet, akarva akaratlanul is észre vettem, hogy vannak olyan szavak, ejtések amik a fent említett nyelvekben tanultam, és halottam.


Szerintetek ez szimpla nyelvrokonság, vagy mikor vándoroltak és néhol, néhol hosszabb időre letelepedtek akkor átvettek néhány szót, hangot, dialektust az adott nyelvből?


olyan furcsa.......


2011. szept. 22. 21:04
 1/5 A kérdező kommentje:
*_
2011. szept. 22. 21:07
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lévén Ázsiából, egész pontosan Indiából származik az egész cigány nép, velük együtt a kultúra és nyelv, ezért nem véletlen, hogy fedezel fel hasonlóságot.
2011. szept. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
41%

pff.

az angolra nem gondoltál???

2011. szept. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
12 éve tanulom az angolt.....nincs gond vele.....gondoltam, jó lenne belenézni abba a nyelvkultúrába.
2011. szept. 22. 21:35
 5/5 anonim válasza:
Ahogy már előttem is írták, az egész nép és a kultóra indiából származik, ezért vannak hasonlóságok. Megkérdezhetem, hogy/honnan tanultad a cigány nyelvet?? Én is szeretném, csak nem tudom hol kezdjem. :)
2011. okt. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!