Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » (KATEDRA) Mennyit fogok tudni?

(KATEDRA) Mennyit fogok tudni?

Figyelt kérdés
ha elkezdek októberben egy angol tanfolyamot (A2)és, ha azzal végzek (60 órás: heti 1 alkalom 4x60perc), mennyit fogok tudni? B1?B2? utána le is nyelvvizsgázhatok? (felteszem szorgalmas leszek és rendszeresen tanulok)
2011. szept. 11. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogsz te ennyiből a nyelvvizsgáig jutni.

Én csak egy árajánlatot kértem a Katedránál, jól le is teszteltek, előtte már egy másik helyen csináltam egy pre-intermediate tanfolyamot, vagyis egy közép haladót. Erre közli a nő, hogy jah ez jó, de nem elég jó a haladóhoz, ezért csináljam meg a preintert újra 120 órát 150 ezerért, meg utána a haladót szintén 150 ezerért és akkor beszélhetünk a nyelvvizsgáról.

300 ezret akartak kérni, ami tiszta lehúzás, engem nem nézzek fejős tehénnek. Egy másik sulinál kifogtam egy piszok jó nyári akciót ahol 80 ezerért tanultam 160 órát, a saját tempómban, igaz minden időmet ott töltöttem, de nyár végén simán le tudtam tenni a B2-es EURO nyelvvizsgát. Jól ki is röhögtem a Katedrásokat, mert ugye ők bonyolítják és az egész angol mizériám nyelvvizsgával együtt került 150 ezerbe és nem egy nyamvadt tanfolyam.


Én még a helyedben körbenéznék alaposan, mert szerintem olcsóbban is megúszhatod ezt az egészet. A Katedránál az egy tanfolyam csak a következő szintre készít fel, hiába készülsz, de nem fog több pluszt adni, hogy te véletlenül is előrébb juss az adott szintnél, majd ha kifizeted a következő 'tanfolyást' majd akkor megkapod a hiányzó tudást. Ha önszorgalomra alapozol, lehet jobban jársz egy magántanárral.

2011. szept. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csatlakoznék az előttem szólóhoz.


Katedránál tanulhatsz, csak túl gyors előrehaladást ne várj. Minden arról szól náluk, hogy az ügyfél fizessen, és ennek érdekében mindent meg is tesznek (órán játékok, mindenféle időhúzás, megtévesztés, amit csak el lehet képzelni). Végül is minél tovább ott tartanak annál többet fizetsz.


Őszintén szólva én nagyot csalódtam bennük (bp!), számomra a legrosszabb talán az volt, hogy emberszámba nem vettek, lekezelőek voltak végig. Ha szóltam valamiért akkor tudomásul sem vették amit mondtam, maximum egy-két szóval elintéztek, de sosem alkalmazkodtak senkihez, rugalmatlanok, megvannak a sajátos módszereik mindenre. Túl sok jót nem érdemes várni tőlük. Mikor egy idő után szóltam, hogy ez számomra nem tanítás, és elmegyek máshova, akkor is nekik állt feljebb, és talán a "problémás ügyfelet" nem kéne szidni a háta mögött. Az ember kisétál az ajtón, rögtön visszahallja a katedra véleményét, feltéve ha odafigyel. Szidnak ezek mindenkit! Ráadásul nem egyszer a saját fülem hallatára.


Tessék kétszer is meggondolni ki hova megy tanulni, bármilyen nyelvről is legyen szó. Mindenkinek saját felelőssége a döntés, én azért írtam ide, mert sokáig azt kellett néznem, hogy ehhez a szar sulihoz kb. 5 percenként beiratkozik valaki!! Ennél azért jobban meg kéne fontolni, és vegye mindenki észre a katedrások (ál)mosolygása mögött a valóságot is, ne hagyjátok magatokat megtéveszteni! Más helyen a katedránál befektetett idő, energia és pénz töredékéért jóval előrébb lehet jutni, és saját tapasztalatból mondom.

2013. jún. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
En is ugyanugy csak negativ velemenyeket hallottam tobb ismerostol is..szoval nem ajanlatos odamenni.
2013. nov. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
már elmentem és megbuktam 5x a nyelvvizsgán, úgyhogy...:D
2013. nov. 30. 12:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!