Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanulás dilemma. Ti mit...

Nyelvtanulás dilemma. Ti mit javasoltok? Kicsit hosszú, de örülnék, ha vki segítene.

Figyelt kérdés

Orvostanhallgató vagyok és lehetőségem van angol, ill. német szaknyelvi kurzus felvételére. Mind a két nyelvből középfokú nyelvvizsgám van, a németet már vagy 4, az angolt kb. 2,5 éve tettem le. Sajnos azóta egyikkel sem foglalkoztam, így a tudásom igencsak megkopott. Az angolt talán egy picivel erősebbnek árzem, mert gyakrabban találkozom vele.

A kurzusokon az elvárt szint az "erős középhaladó, haladó". (Nincsenek különböző szintű csoportok)


Nem igazán tudom eldönteni, hogy bevállaljam-e, és ha igen, akkor melyik nyelvet?

Elég húzós év lesz, viszont kredit szempontjából jól jönne. De ha besülök vele (mert mondjuk a megkopott nyelvtudásom nem elég hozzá), és esetleg megbukok, akkor az önszöndíjamnak lőttek (nem teljesített kurzus esetén nem lehet kapni). Viszont ha tovább halogatom a nyelv felfrissítését, akkor még többet felejtek...


A másik, hogy ha fel is veszem vmelyiket, melyik legyen?

Az angol az orvostudomány nyelve (persze a latinon kívül:D), a suliban lényegesen nagyobb hasznát venném. Mind a szakdolgozat írásakor, mind pedig TDK-nál.

A német viszont azért vonz, mert szívesen mennék külföldre legyalább egy gyakorlat erejéig, és legszívesebben német nyelvterületre. Ráadásul most barátom is bezsongott, Németországban szeretne munkát találni.


Tudom, hogy ezt elsősorban nekem kell eldöntenem, de örülnék, ha leírnátok, ti mit tennétek a helyemben:)


Előre is köszönöm!


2011. szept. 1. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Neked kell érezned, hogy mennyire kopott meg az a nyelvtudás :) Én a helyedben talán az angolt venném fel, pontosan az említett okok miatt. És ugye azt mondtad, hogy az megy jobban. A némettel ráérsz akkor foglalkozni, ha kiköltöztök. Most az a lényeg, hogy a kurzus meglegyen. Gondolom, hogy az orvosi mellett nem sok időd lehet, de ha mégis akad, keresd elő a régi füzeteidet, könyveidet. Esetleg oldj meg feladatokat a neten. Vagyis frissíts :) Hajrá:)
2011. szept. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod! Igen, elő kellene kaparni a régi könyveket:) Csak az a baj, hogy ha nem vagyok "rákényszerítve", akkor nem nagyon megy...:D

Ezzel a külföldi dologgal meg az a helyzet, hogy barátom most szeretne kimenni. Volt is interjún, csak még sajna nem derült ki, hogy mehet-e vagy sem. De ha nem, akkor is inkább külföldön keresgélne. És gondoltam jó lenne, ha nyáron a kötelező gyakorlatomat esetleg Németországban tölteném:) De egyrészt nem biztod, hogy összejön a meló, másrészt nem biztos, hogy egy év alatt sikerül annyi tudást magamra szednem, hogy elboldoguljak:)

ÁÁÁÁ, nehéz döntés:)

2011. szept. 1. 22:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Az angol az alapvető, amit mindenkinek tudnia kell. A német is hasznos, de mindenképpen max. 2. helyen.


A németet az egyetem elvégzése után is lesz időd megtanulni pár hónap alatt. Az angolra ellenben előbb szükséged lesz, mert a szakirodalom angolul van.

2011. szept. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én eleve úgy tudtam, hogy az orvosoknak kötelező az angol szaknyelvi vizsgát letenni, barátnőm is csak megerősített ebben, most kezd az orvosin és ő is kétségbe van esve, mert angolul nem, de németül jól tud.

Hát én mindenképpen az angolt ajánlom, viszont mi lenne, ha kicsit akkor felfrissítenéd a tudásodat? Néhány feladat, OXFORD féle rövidített olvasmányok, sorozatok stb és visszatér a régi tudásod :) elhiszem, hogy nincs túl sok szabadidőt, de ha napi 15-20 percet foglalkoznál vele egy -két hónapon át, már visszacsengene minden, amit korábban tanultál. A németet meg úgy is hamar elsajátítanád nyelvterületen, ha ott vagy :)

2011. szept. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és bocsi, hogy eddig nem reagáltam.

Egyébként nálunk csak egy középfokú C kell, nem kell angolnak lennie:)

Most úgy áll, hogy felvettem mindkettőt, és remélem bírni fogom:)

2011. szept. 11. 11:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!