Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aupair-Németországban egy...

Aupair-Németországban egy német családnál, viszont csak magyarul kéne beszélnem. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Januártól lenne, előtte szeptemberben próbamunka nap, nagyon jól fizetne, és a nyelviskolát is teljes egészében fizetné, plusz havi 500 eurót.

Viszont nyelvtanulás szempontjából megérné?


2011. aug. 27. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát tény, hogy ha németül kellene beszélned többet fejlődnél , viszont azt se felejtsük el, hogy egyrészt nyelviskolába is járnál, másrészt a mindennapi életben amúgy is németül beszélnél (boltban, közlekedés, suli stb). Szerintem így is megéri.

Miért kell magyarul beszélned?

2011. aug. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
vagyis csak a két gyerekkel kell beszélni magyarul,akik 1 évesek, de szeretnék, ha tudnának magyarul, az anyu tesoja perfekt magyar, ennyit tudok, de többet nem, még nem kérdeztem meg, miért kéne, h magyarul tudjanak.
2011. aug. 27. 13:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Én voltam négy hónapig egy családnál aupair, ahol az anya magyar volt, az apa ír (szintén Németország). A gyerekek németül tudtak, meg viszonylag angolul is jól, szóval mindhárom nyelvet beszéltem otthon, mindenkivel máshogy. Mondjuk én nem jártam nyelvsuliba, de voltak német barátaim. Ettől függetlenül (vagy pont emiatt - kinek hogy tetszik) nem feljődött túl sokat a németem, mivel nem voltam rákényszerítve, hogy használjam a nyelvet.

A te eseted annyiban más azért, hogy csak a gyerekekkel kell magyarul beszélni, a szülőkkel, akikkel tényleg meg kell beszélni a dolgokat, németül. Egyévesekkel meg amúgy is egyszerűbb az anyanyelveden beszélni.

Szóval azt nem tudom, hogy nyelvtanulás szempontjából mennyire érné meg, de én a fizu miatt biztos elvállalnám (perpill a hivatalos aupair zsebpénz Németországban 260 euró). Aztán valamennyi német úgyis ragad rád.

2011. aug. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én valószínű elkezdeném, de csakis a fizetés miatt, és nem biztos hogy kitölteném náluk az 1 évemet.

Mert valóban hivatalosan 260 euró lenne, és te majdnem a dupláját kapod. A pénzen kívül viszont nincs semmi értelmes indok rá, hogy miért érné meg kimenni. Lány vagy? Akkor nagyon könnyen találhatnál ennél jobb családot is. (a jobb alatt azt értem, olyat, ahol mindenki német)


Az au-pair munka lényege, hogy az au-pair tanuljon nyelvet, ne pedig ő tanítson. Nézd a család szempontjából: Így most ők találtak maguknak egy olcsó munkaerőt (gondolom a háztartási munkát csinálnod kell), plusz egy anyanyelvi magyartanárt a gyerekeinek. Ehhez képest mi az az 500 euró nekik? Aprópénz.

Csak azt akarom ezzel mondani, azt gondold végig, hogy te is nyersz-e annyit ezzel a családdal, mint amennyit ők nyernek veled.


Az utolsó kérdésre válaszolva: Nyelvtanulás szempontjából nem éri meg.

2011. aug. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

hát, most elbizonytalanodtam:D

azt még nem mondtam, hogy az anyu testvére nem velük lakik, és a család többi tagja egyáltalán nem beszél magyarul, viszont kiderült miért akarják, mert kéttannyelvű iskolába lesznek a gyerekek, és el akarják kezdeni a felkészülést, de egy évesen?? :D kicsit fura

2011. aug. 27. 21:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!