Certificate in Advanced English nyelvvizsga felkészülés?
Üdv!
Az szeretném megkérdezni, hogy szerintetek (főleg aki esetleg már meg is csinálta) esélyes az, hogy erős középfokról (telc nyelvvizsgám 91%-os lett 4 hónapja) fél év alatt felkészüljek külön tanárral és napi 2-3 óra angolozással a címben említett vizsgára? Nagyon fontos lenne, nem csak a + pont miatt, hanem a presztízs miatt is illetve, maga a nyelvtudás is nagyon kéne.
Tudnátok véleményeket, tanácsokat írni?
Köszi előre is :)
Az a baj, hogy a TELC B2 az nem egy erős középfokú tudás, hanem egy nagyon erős alapfokú sajnos.:o(
De szerintem ne aggódj, menni fog ez a vizsga fél év alatt, ha tényleg ráfekszel.
Próbálj mindig mindent már a gyakorlás alkalmával is minél választékosabbak, minél szebben kifejezni, mert ott erre nagyon rámennek.
Nyelvtanról nem ejtek szót, mert, hogy abból mindent tudj az alap.
A listeningnél nagyon erősen ajánlottak a BBC és a CNN adásai, én azok által készültem fel.
ha nem értesz mindent elsőre nem baj, de naponta szigorúan legalább két órát hallgass angol szöveget anyanyelvűektől.Sorozatok stb, a BBC a SKY vagy a CNN azért jó, mert azokkal a témákkal leszel képbe angolul amikről a viszgán beszélned kell.
A vizsgától nem kell megijedni, kedvesek, ezen a szinten már nem magyarok vizsgáztatnak hanem britek.Illetve nálam volt bent egy magyar nőci is, de ő nem igazán csinált semmit.
Kedves Első!
Köszönöm a tapasztalatokat, és a véleményeket! Igazából azért írtam erős középfokot, mert azért azóta is (4 hónap) fejlődtem valamit, ugyanis folyamatosan nyomom az angolt, csak most lehet még keményebben ráhajtanék a dologra.
Egyébként nekem az a furcsa, hogy kerestem cae vizsgákról videót és pl. az egyik szóbeliről ezt találtam: http://www.youtube.com/watch?v=ynSSXczslcU Na most jelenleg ezeknél én sokkal jobban beszélek ez szinte biztos. Persze lehet hogy izgultak meg ilyesmi, viszont a videón látottaknál én biztosan többet tudnék. Jó pár alkalommal használtam már az angolomat egyébként, szoktam skype-on is beszélgetni emberekkel innen-onnan, és általában azt mondják, hogy egész jól beszélek. Amire egyébként még rá kell gyúrni az a nyelvtan, ugyanis biztosan nem tudnék most referenciakönyv szerűen felmondani egy rakat szabályt, és gondolom itt azért a kivételekre rámennek rendesen.
Ami még kérdéses nálam az a szókincs, mert azt hallottam hogy igen változatos, és bő szókincset kérnek. Persze a középfok (vagy erős alapfok, nézőpont kérdése :D ) az nem okozott gondot semmilyen szinten, tehát szinte mindent értettem.
A hallgatás részét azt a BBC-vel szoktam gyakorolni, igaz annyira nem sokat, de mostantól napi 1-2 órát biztosan hallgatni fogom.
Egyébként szerintetek (tudom, ez a fallekaparós kérdés, de... :D ) hány szó az a mennyiség amennyi azért szükséges erre a vizsgára? És hogyan tanuljátok? (listából, megragad könyvből, cikkekből, filmekből. vagy vegyesen? stb.)
Köszönöm, tanárom az lesz, nem is akármilyen (azt hiszem neki megvan a proficency, még itt Pesten sem nagyon találtam több ilyen tanárt) :)
Köszi utolsónak a linkeket, feltétlenül át fogom őket tanulmányozni!
Kedves Kérdező!
Első vagyok.
Azt hiszem félreértettél, nem ledegradálni szerettem volna a nyelvtudásodat, csak ha azt vesszük alapul, hogy milyenek a Cambridge követelményei egy TELC B2 tényleg nem üti meg az ottani középfok szintjét, nem elsősorban a kommunikációs részen, hanem a nyelvtanin és a szövegalkotási területen.
Az unokaöcsém TELC-en volt ezért van csak összehasonlítási alapom.
Én nem voltam a Cambridge középfokúján, csak a felsőfokút csináltam meg, de velem együtt vizsgáztak egy páran és az ő tapasztalataikra tudok hagyatkozni.
Volt, aki úgy jött a Cambridge középre, /Angliában akart tanulni/, hogy volt egy ECL-es 70%-os felsőfokúja és nem ment át.Sajnos.
Nem a kommunikáción vérzett el, hanem az írásbelin.
Azért is írtam neked ezeket, mert azt írtad, hogy nem csak a vizsga fontos, hanem használható nyelvtudást szeretnél.
Nem akarom megbántani senkinek az érzéseit vagy a tudásszintjét méltatni, de ma itthon egyetlen egy olyan akkreditált angol nyelvvizsga van /amiért pontot is kapsz/ és a valós nyelvtudást méri és az a Cambridge, szóval jól döntöttél.
Az unokaöcsém, akit az imént említettem, a TELC B után / 96%/ kiment egy évre Bristolba dolgozni /halasztott az egyetemen/ és azt mondta az első két hónapban vért izzadt.
Az más tészta, hogy most már jobban beszél, mint én.:o)Egy év kint mégis csak egy év.:o)
Szóval nem fikázni akartam senkit csak leírni a tapasztalataimat, ahogy kérted.
Egyébként azt kell mondjam, hogy a CAE sem tökéletes, ezzel a vizsgával kint kb 65-70%-ban fogod érteni az angolokat.De valóban nagyon erős vizsga.
Anno franciából és oroszból csináltam felsőfokút, de az Origós és Puskin Intézet által szervezett volt, és az angolra kellett messze a legtöbbet készülnöm, pedig nem beszéltem rosszul.
Vannak nyelvvizsgára felkészítő tanfolyamaik, ezen a vizsgafeladat típusokat gyakoroltatják, de oda csak akkor érdemes menni, ha már valóban úgy érzed, hogy kész vagy a vizsgára, csak szeretnél biztosra menni.Egyrészt erőltetett a menet másrészt nem két forint.
De felkészítő nélkül is meg lehet csinálni.
Megnéztem a video-t, jót mosolyogtam rajta.:o)
De a szóbelin pont ilyen kedvességet tapasztalhatsz, úgyhogy ez talán megnyugtat.:o)
Én is furcsállom egy kicsit, hogy CAE-n voltak én kb középszintre saccolnám őket.:o)
Nekem is volt az elején egy kis beszélgetés bemelegítésként, tudod, mi a furcsa, hogy én nem párban voltam, hanem önállóan és nem egyetlen hölgy volt bent, érdekes
A nyelvtani szabályokat nem kell felmondanod referenciaszerűen.
Egy pofon egyszerű könyvet ajánlok a teljes nyelvtan feldolgozására.
Rimaszombati Károly: Angol nyelvtan 222 pontban.
Gyakorláshoz pedig a Huron’s Check Book 6000 vannak benne nagyon bagatell mondatok is, de nagyon nehezek is, felöleli a teljes nyelvtant és azonnal vissza tudod magad ellenőrizni.
A szókincsre valóban rámennek és elvárják a választékos fogalmazást.
Pl: nem „teherautó” hanem „haszongépjármű”, nem „a lehullott levelek” hanem a fák elhullajtott levelei” stb, stb, erre érdemes odafigyelni.
Amit ajánlok, hogy olvass, angolul, ha nem érted a szót vagy a kifejezést írd ki és tanuld meg.
Célszerű kicsit magasabb irodalmat kézbe venni, tehát nem True blood, mert annak elég korlátozott a szókincse.
Természetesen senki nem várja el tőled, hogy Shakespeare-t olvass, mert az nem fogod érteni, az teljesen már angol tudást feltételez..:o)
Illetve van egy könyv, az a címe, hogy a 3000 leggyakrabban használt angol szó, azt érdemes átfutni, a netről is le tudod sztm tölteni, az egy nagyon jó alap amire lehet építeni, de annak valszeg a 80%-a már nem fog gondot okozni neked.
A BBC-t ne hanyagold el, olvasgass a neten is minél többet angolul, ha lehet inkább vezető újságokat. Financial Times stb /nem csak üzleti része van/
Azért írtam, mindezt neked, hogy ne csapjon be egy nyelvvizsga, ha tényleg tudatosan ilyen módon készülsz, szerintem nem lehet baj a nyelvvizsgán, de ezek nem csak a vizsgára készítenek fel, hanem használható nyelvtudást biztosítanak a számodra, és a pontokon felül végül is ez a legfontosabb.
A szóbelire még készülhetsz az Exam Fright Killerből /nagyon hasznos/
Nagyon sok sikert kívánok neked, és van egy tanácsom, ne a vizsgának tanulj, hanem magadnak ez a legfontosabb.
Teljesen mindegy, hogy mi mit mondunk a lényeg az, hogy neked megalapozott nyelvtudásod legyen.:o)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!