Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelveket éri meg...

Milyen nyelveket éri meg tanulni? Azaz mi legyen a harmadik?

Figyelt kérdés
Nálam a helyzet a következő: Angolból szakmaival kiegészített nyelvvizsgát teszek, második nyelvnek az oroszt gondoltam, mert keleten a volt szovjet tagállamokban azzal megtudom értetni magam...a Kínai baromi nehéz lenne. De harmadik nyelvként nem tudom mit válasszak...valami arab nyelvre gondoltam. Ebben kérnék segítséget...mit érné meg 3. nyelvként megtanulni? Köszönöm szépen a segítséget!
2011. aug. 6. 00:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
57%

Nagyon érett gondolkodásra vall, hogy az oroszban gondolkodsz, egyébként sztm nem nehezebb, mint az angol.Csak más!

Az angolban kismillió igeidő van, az oroszban három, de cserében van főnév és melléknév ragozás.

Folyékony angol és folyékony orosz a legjobb párosítás ma.

Én inkább valami egyéb "kisebb" nyelvet javasolnék, pl: arab vagy török vagy svéd stb

2011. aug. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
57%
Minek készülsz, hogy mindenkivel meg akarod értetni magad?
2011. aug. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
57%

Jól értem, hogy az angol is még csak folyamatban van, az orosz pedig még csak tervben, de már azon gondolkozol, mi legyen a harmadik?

Az arab amúgy tényleg jó lehet, ha a keleti nyelvekhez ragaszkodsz. Vagy török.

2011. aug. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Milyen nyelveket éri meg tanulni?"


1. angol (világnyelv)

2. német, francia, orosz (fontos regionális nyelvek)

3. spanyol, portugál, japán, holland, olasz


"harmadik nyelvként nem tudom mit válasszak"


Kézenfekvő, hogy angol és orosz mellé német. Vagy francia.


"valami arab nyelvre gondoltam"


Hogyhogy valami arab? Van olyan, hogy arab, meg annak egy csomó helyi változata. Ha az arab nyelv érdekel, akkor tanulj arabot. Ha nem maga az arab nyelv érdekel, hanem azt hiszed, hogy az arab nyelv hasznos, akkor inkább ne.

2011. aug. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

00:31


"szerintem butaság csak európára koncentrálni"


Sem az angol, sem a francia, sem az orosz, sem a spanyol, sem a portugál, sőt, még a német sem csupán európai nyelv.


Egyébként meg amíg Európa és É-Amerika a világ gazdasági és tudományos központja, addig érdemes ezekre koncentrálni.

2011. aug. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Az arabokkal jó szót érteni, a keletiekkel szintén"


1. Miről akarsz "az arabokkal" dumcsizni? Miről akarsz "a keletiekkel" dumcsizni?


2. Ha arabokkal akarsz beszélni, akkor angolul és franciául kell tudnod, ha keletiekkel, akkor angolul. Nem bonyolult ez :)))

2011. aug. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nemzetközi politika ill. nemzetközi gazdálkodás, ami érdekel. Jó előrelátónak lenni! Nyugat-Európa leáldozóban van...Azért akarom megértetni magam a világon mindenfelé, hogy tudjak boldogulni. Tudom, hogy az angol illetve a francia az EU hivatalos nyelve, de én őszintén megmondom...rühellem az EU-t, ezért is -bár sokat kell tanulnom róla- az EU-n túl gondolkozom a jövővel kapcsolatban.
2011. aug. 6. 11:42
 18/18 anonim ***** válasza:

11:42


"Nyugat-Európa leáldozóban van.."


Nyugat-Európa _napja_ nincs nagyobb mértékben leáldozóban, mint mondjuk Japáné vagy a muszlim országoké. 20 év múlva meg Kína kerül kb. ugyanabba a válságba, mint most Európa. Szóval amit mondasz, téves, hiába nagy divat.


"Azért akarom megértetni magam a világon mindenfelé, hogy tudjak boldogulni."


A boldoguláshoz jó végzettség kell, pl. mérnöki vagy orvosi. Emellett még nem árt jól tudni angolul.


"Tudom, hogy az angol illetve a francia az EU hivatalos nyelve, de én őszintén megmondom...rühellem az EU-t"


Hiába rühelled az EU-t, attól még a kínaiak angolul tanulnak, a japánok angolul tanulnak, az indiaiak angolul tanulnak, még az arabok is angolul tanulnak. Ők praktikus népek, nem aszerint tanulnak nyelvet, hogy mit "rühellnek" divatból.


"az EU-n túl gondolkozom a jövővel kapcsolatban."


Az EU és az EU-n kívüli világ között nyelvi szempontból az a fő különbség, hogy az EU-n belül az angol mellett a francia és a német is fontos, az EU-n kívül pedig csak az angol.

2011. aug. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!