Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelveket éri meg...

Milyen nyelveket éri meg tanulni? Azaz mi legyen a harmadik?

Figyelt kérdés
Nálam a helyzet a következő: Angolból szakmaival kiegészített nyelvvizsgát teszek, második nyelvnek az oroszt gondoltam, mert keleten a volt szovjet tagállamokban azzal megtudom értetni magam...a Kínai baromi nehéz lenne. De harmadik nyelvként nem tudom mit válasszak...valami arab nyelvre gondoltam. Ebben kérnék segítséget...mit érné meg 3. nyelvként megtanulni? Köszönöm szépen a segítséget!
2011. aug. 6. 00:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legegyszerűbb választás a német lenne.
2011. aug. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Az unión belül az angollal megértetem magam...nem akarok kizárólag európai nyelveket beszélni. Kelet felé ill. Dél felé pedig érdemes nyitni! Szerintem!
2011. aug. 6. 00:24
 3/18 anonim ***** válasza:
57%
szerinted igen, mások szerint pedig nem... német, de ha nagyon ellenkezel, akkor spanyol.
2011. aug. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Lehet én vagyok a hülye...de szerintem butaság csak európára koncentrálni...Hanyatlóban van a nyugati világ. Az arabokkal jó szót érteni, a keletiekkel szintén.
2011. aug. 6. 00:31
 5/18 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem meg első körben tanuld meg hazsnálni az elsőt, aztán majd idővel meglátod, mert egyszerre úgysem fogsz tudni megtanulni hármat, a papír meg nem sok embert érdekel ott ahová tényleg kell a tudás.
2011. aug. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%
Ha meg kinait akarsz tanulni vagy koreait a legjobb ha a piacon összejössz eg yázsiai csajjal, mert normális tanárt úgysem fosgz találni.
2011. aug. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
pont ezért mondtam az oroszt! Mert a kínai marha nehéz...oroszul boldogulhatok keleten. Természetesen a "valamit vagy rendesen vagy sehogy" elv működik a nyelvtanulásnál! :)
2011. aug. 6. 00:52
 8/18 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ha te itt mindenkit leteremtessz,akkor nem volt érdemes a kérdést feltenned..
2011. aug. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem tanulj spanyolt. Nem olyan nehéz mint az orosz és inkább a tengerentúlon van haszna. Így a hanyatló nyugati világ azon részével is megérteted magad. (:


Szép lenne ha a kínait beszélnéd, csak nem ér annyit amennyi energiát beleölsz. Szerintem. Az arab jó választás lehet, főleg az olaj és a turizmus miatt. Igaz előbbi fogyóban, de ez ne tartson vissza.


Kérdés, hogy hol akarsz élni, hogy a Föld lakosságának nagy részével meg akarod értetni magad? Mert ha csak ez a cél, akkor németül pl ne tanulj. Ilyen szempontból sz@rra se jó. Aztán meg mégis, hiszen amilyen kevesen beszélik, olyan fontos a technológiájuk, gazdaságuk. Igaz, ők beszélnek angolul is...

2011. aug. 6. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
57%
"a kínai marha nehéz" - minden keleti nyelv "marha nehéz", úgyhogy mindegy. Japán? Arab? Török?
2011. aug. 6. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!