Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tényleg nehéz együtt tanulni...

Tényleg nehéz együtt tanulni az angolt és a németet? (SÜRGŐS! )

Figyelt kérdés

Szeptemberbe gimnáziumba megyek. Angolt, németet, és latint fogok tanulni. Az angolt már 5 öt éve tanulom, de nem vagyok belőle penge...a németet és a latint most fogom kezdeni. Mindenki (család+ismerősök) beijeszt hogy meg fogom bánni mert nagyon nehéz a kettőt + még a latint is tanulni. Tapasztalatokat kérnék hogy tényleg nehéz-e az angolt és a németet együtt tanulni.

Köszönöm.


2011. aug. 2. 08:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze hogy nehezebb, kétszer annyi anyag. De egyébként semmi gondod nem lesz vele, nem kell az ilyenekre hallgatni, csak elveszik a kedved.
2011. aug. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem nehéz, sőt még hasznos is lehet, mert van a nyelvek között hasonlóság.

De valahogy mégis nehezebb, mert a figyelmed megoszlik a két nyelv között, és nem tudsz teljes erőddel az egyikre koncentrálni.

Én azt javaslom, hogy válaszd ki azt a nyelvet, amit igazán szeretnél beszélni, arra koncentrálj rá, a másik meg maradjon meg mellékesnek.

2011. aug. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De legjobban inkább azzal jönnek, hogy nehezebb a ragozás + az igeidők.
2011. aug. 2. 08:55
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2011. aug. 2. 08:55
 5/9 anonim ***** válasza:
Alig vannak benne igeidők(összesen 6, de - nem úgy, mint az angolban - hétközapi beszédben nem használják az összeset). A ragozás sem olyan nehéz, hanem az, hogy valamikor teljesen úgy kell benne gondolkodni, mint magyarul, de valamikor meg tök máshogy, és akkor most mikor melyik... De jó nyelv, én szeretem.
2011. aug. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én nagyon nem örültem, hogy németet kellett tanulnom angol mellett. Amúgy is ellene vagyok, hogy egyszerre két nyelvet kelljen tanulni.

Nagyon rossz volt, mikor angolon folyton németül jutottak eszembe a szavak, és nem is tetszik a német, szerintem elég nehéz.

2011. aug. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

NEM nehezebb,hanem sokkal KÖNNYEBB, mint csak az egyiket!


Mivel rendkívül hasonló a 2 nyelv.Mindkettő az ún germán nyelvek családjába tartozik ugyanis.


A latin ezek közül messze a legnehezebb, és az előző kettőre csak nyomokban hasonlít.

Majd meglátod, miért..

2011. aug. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem nehéz.
2011. aug. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat..sokat segítettek. :)
2011. aug. 3. 10:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!