Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvtani rész a...

Melyik nyelvtani rész a legnehezebb szerintetek az angolban?

Figyelt kérdés

Én pl a a három féle feltételes móddal nem jutok dűlőre, és most, hogy kisértsen, németből még kevésbé bírom megjegyezni :)

A másik kérdés, szerintetek mekkora szókincs kell egy felsőfokú nyelvvizsgához?


2011. júl. 26. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is elég nehéz a feltételes mód, ahol csak lehet, inkább kihagyom :D Ha pl. fogalmazást kell írni vagy beszélni.


A szenvedő szerkezet nehéz eleinte, de utána meg lehet érteni.


A másik kérdésre: én voltam felsőfokú nyelvvizsgán még június közepén, elég nay szókincs kell, sok ilyen csavart dolgot kell tudni, meg olyan szavakat, amiket vaószínű soha nem használnál ha angolul beszélgetsz valakivel. Ezt a témákban is lehet látni. EU, globalizáció, szervezetek, meg ilyenek. Igazából a lényeg az, hogy folyamatosan tudj beszélni, és véleményt alkotni, ez a legfontosabb, de persze nézik a szókincset is.


Remélem tudnam segíteni:)

2011. júl. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, köszi.

Egyébként nézz meg egy magyar felsőfokot.. Hát én lehet egy angol felsőfokot jobbra írnék meg. Tényleg olyan dolgokat kérdeznek, olyan becsapósan, amire egy anyanyelvűnek egyáltalán nincs kihegyezve a füle :)

2011. júl. 26. 15:00
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, amikor készültem, kíváncsiságból megnéztem egy magyar felsőfokú olvasási feladatot, hát még a szöveget sem értettem :D Nem hiába amagyar a 2. legnehezebb nyelv a világon. Az angol meg viszonylag könnyű, de érdekes, hogy egy angol felsőfokút könnyebben tudunk megcsinálni, mint egy magyart :D ( legalábbis én )
2011. júl. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindegyik könnyű, ha megfelelően világos környezetében látod a használatát illetően (úgy értem világosak a példamondatok, a használatra vonatkozó szabályok, hogy más struktúrákkal szembeállítva milyen kontrasztot érsz el egy adott szerkezet használatával... mikor van, amikor nem kötelező használni egy adott szerkezetet, de ha a beszélő mégis azt használja, akkor mi volt rá az oka...)

Ha olyan szerkezetet kell megtanulni, ami nálunk egyáltalán nincs, akkor nagyon fontos, hogy a megfelelő nyelvi szituációkhoz tudd kapcsolni!!!

2011. júl. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!