Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen tankönyvet ajánlotok...

Milyen tankönyvet ajánlotok egy elszánt franciául tanulónak? Szeretném mihamarabb elkezdeni!

Figyelt kérdés

2 év kihagyás után újra elkezdtem franciául tanulni, mert le kell, hogy vizsgázzak belőle. Előtte 2évet tanultam, de annyit felejtettem, hogy teljesen kezdőnek számítok. Magántanárra nincs elég pénzem, max. pár óra erejére, így arra kérlek benneteket ajánljatok nekem olyan könyveket, amiből fel tudnék készülni az áhított középfokú nyelvvizsgára! Heti 2x2órát tudnék tömény tanulásra rászánni, illetve mindennap 1-1 cikket elolvasnék. Megvan az Allons-y mindkét kötete, de azt hallottam, hogy az nem elég a középfokhoz. Valamint régi tanulmányaimból megvan a France-Euro-Express régi típusból az 1-2. kötet. Elég ezek a könyvek is, vagy még mit szerezzek be a tanuláshoz?


Válaszotokat várom és előre is köszönöm! :)


2011. júl. 25. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia,én egy totál kezdő franciás vagyok,és előre is bocsi,hogy ide írok és nem a kérdésedre válaszolok,de szeretném a segítségedet kérni.

Nagyon drágák manapság a nyelvkönyvek ,a hanganyagokról nem is szólva,de nagyon szeretnék rendesen megtanulni franciául,viszont nem igazán fér bele az anyagi kereteimbe egy drága franciakönyv beszerzése,a hanganyagokról nem is szólva.Tudsz esetleg segíteni? (megfelelne másolt franciakönyv,vagy pdf/word/kép formátumú elektronikus anyag is,azt ki tudom nyomtatni.


Köszi.

2011. júl. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia! Nekem sajnos a könyveim nincsenek beszkennelve, gép hiányában, és a google-ban rengeteg hasznos infó van a francia tanulásról.

Van itt pl. kezdőknek egy link:

[link]


De pl én innen szoktam cikkeket olvasgatni, vagy teszteket próbálok kitölteni.

[link]

[link]


Remélem tudtam segíteni valamennyit! Egyébként nem kell feltétlen megvenni a nyelvkönyveket, meg a hanganyagokat, érdemes kikölcsönözni könyvtárakból, esetleg suliból, ha még jársz. :)

2011. júl. 25. 19:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nyelvvizsgázni szeretnél, mindenképp érdemes megvenni a France-Euro-Express 3. kötetét. Illetve a szóbeli részhez nagyon hasznos a 1000 questions 1000 réponses. :)
2011. júl. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! :) Ennek a könyvnek mindjárt utána is nézek!
2011. júl. 27. 00:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!