Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Létezik németből hasonló...

Létezik németből hasonló könyv, mint angolból az Oxford Angol Nyelvtan? (gyakorlatok megoldásokkal, nullától a középfokig)

Figyelt kérdés
Olyan könyvet keresek, amely gyakoroltatja a német nyelvtant nullától középfokig, mint a fentebb említett könyv. Csak olyan érdekelne, amihez megoldókulcs is van. Szerintem az egyik legjobb a Maklári féle német nyelvtani abc, viszont ehhez nincsenek megoldások mellékelve! :(
2011. júl. 19. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Én sokat böngésztem a német nyelvkönyvek közt, de közel sem találtam olyan jót, mint angolból az Oxford vagy a Cambridge nyelvtanos könyvek.

De a Lerntraining - Német nyelvtan [ [link] egész jó és még az ára is kedvező. Én ezt használom a Delphin-es tankönyvem mellé :)

2011. júl. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]

az előbb rosszul linkeltem be...

2011. júl. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

még mindig én vagyok az.. :D

azt elfelejtettem mondani, hogy a Lerntraining-hez van megoldókulcs.

2011. júl. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :) Igen, ezzel a könyvvel már én is szemeztem, lehet akkor berendelem, látom pl. Alexandrában elég olcsó (1428 ft). Igen, sajnos olyan jóval én se találkoztam még! :( Nem tudom, a Maklári féle könyvet ismered? Hasonlóak ebben is a feladatok? Mert mint írtam az nekem nagyon bejött, csak az önellenőrzés a megoldókulcs hiányában zavar! :)
2011. júl. 21. 07:24
 5/8 anonim ***** válasza:

A Maklári-félét nem ismerem, próbáltam utánanézni tegnap, de sehol sem találtam. Pedig jól jönne... Mert a németben a nyelvtant tényleg be kell gyakorolni. :D

Amúgy ez úgy van felépítve, hogy van egy kis nyelvtani áttekintés és néhány gyakorlófeladat. És természetesen hátul megtalálhatóak a megoldások.

2011. júl. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A Maklári: Német nyelvtani ABC-t elég nehéz beszerezni, de a www.universitatis.hu oldalon még rendelhető! Ha budapesti vagy, személyes átvétel is van! :)
2011. júl. 21. 14:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Köszi a linket! :)

Majd ha esetleg találok még valami jó könyvet akkor majd megírom.

2011. júl. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Én is épp a némettanulás közepén vagyok, és nagyon nagyon hiányzik a megszokott módszerem (ahogy az angolban tanultam)

Én sem találtam olyan jó könyvet, mint a Murphy (Cambridge) könyvek, viszont a Maklári nekem is megvan. Nekem visszalépés, abból a szempontból, hogy magyarul magyaráz. Persze, egy szempontból hasznos, más szempontból, én ha nyelvet tanulok, szeretem egy nyelven tanulni.

Mégis egy kétnyelvű könyvet fogok neked ajánlani:

[link]

Ez itt egy nyelvtani ABC, mindenre részletesen kitér. Külön gyakorlókönyv is van hozzá, a nehezebb feladatokhoz megoldással.

2011. júl. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!