Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretnek megtanulni spanyolul...

Szeretnek megtanulni spanyolul, ez jo modszer lenne?

Figyelt kérdés

Valamennyi ragadt ram, de ez csak par kifejezes es szo, bemutatkozni sem tudok igazan, de azert nem teljesen ismeretlen a nyelv. Itthon rosetta stone-nal tanulnam meg esetleg konyvbol, es van amerikaban elo mexikoi ismerosom, vele pedig beszelgetnek hogy azt is fejlesszem. Mennyire kulonbozhet az o spanyola a "normalis" spanyoltol, jot tesz nekem ha tole tanulom el a beszedet?

Mennyi ido lenne igy elsajatitani a nyelvet, hogy eljussak egy olyan szintre ahol mar az eletben is megallna a helyet a tudasom?


2011. júl. 19. 12:32
 1/2 anonim válasza:

Végül is figyelj...hugom nemrég kezdett el spanyol magántanárhoz járni, és én például utána tanulok...amit ők átvesznek, azt én is ugyanúgy, könyv és jegyzetek alapján...nagyjából egyedül is megy egyébként, néha amikor továbbhaladgatok a könyvbe...nekem külföldi barátom van, és angolul kommunikálunk...gyakorlatilag eleinte hiába volt meg a középfokú nyelvvizsgám, túl sokat nem tudtam szólni, hiába, csak az alapokat...aztán három hónappal később még szerelmem jegyezte meg, hogy wow hogy mennyit tudsz már magadtól mesélni...és egyre csak fejlődök és fejlődök...azt azért megmondom, hogy ő kenyai, szóval az angolt is akcentussal beszélni, persze abból is ragadt rám, de nem feltétlenül egyforma az akcentusunk...a spanyollal kapcsolatban is ez van egyébként...a magántanár is azt mondta, hogy még Spanyolországon belül, igazgatásonként sem beszélik egyformán a nyelvet...van ahol "j" az "ll" van ahol "zs" (ami már olaszos és argentínos beütésű), van ahol pedig "gy"...én egyébként nagyon jó ötletnek tartom, hogy a rokonoddal beszélgessetek spanyolul, tuti, hogy fejlődni fogsz...szerintem nézzél nagyon sok spanyol filmet, hallgass spanyol zenét (jennifer lopez) szótározgasd ki az ismeretlen szavakat, és amúgy is ha naponta ráveszed magad, pl a könyv hátuljából a szószedetből minden nap megtanulsz egyet (pl. az ABC minden betűjéből), azt is használ...(nemrég olvastam amúgy, hogy Mexikóba szerveznek spanyol nyelvtanfolyamokat, szóval szerintem sikerülni fog elsajátítanod a nyelvet hamar)

Szép napot és kitartást kívánok Neked! :)

20/L

2011. júl. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszodat! :) Es gratulalok Nektek a paroddal hogy osszejott, en is hasonlo helyzetben voltam, amerikai baratnom volt csak a kulonbseg az hogy nekem haza kellett jonnom igy hat.... Hat nekem tanar helyett ott lesz az ismerosom aki szerencsere segit ebben, es mivel leven hogy amerikai, tud peldakat hozni az angolbol mert ugye sok a kozos benne es a spanyolban. Es koszi a tippeket, ugy lesz, fogok sok filmeket nezni, csak az eleinte inkabb angol felirattal :)
2011. júl. 23. 00:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!