Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolból milyen könyvet...

Angolból milyen könyvet ajánlanátok, ha egyedül szeretnék haladni vele, gyakorolgatni?

Figyelt kérdés

Kicsit fel szeretnék zárkózni angolból, ugyan meg van egy alap tudás, jó pár éve tanulom, de érzem, hogy másokhoz képest gyenge vagyok belőle.

Külön tanárhoz vagy tanfolyamra nem szeretnék járni. Ezért gondoltam, hogy gyakorolgatok a nyáron, viszont nem tudom milyen tankönyvet kellene venni, amiben gyakorlások vannak illetve jó magyarázatok és le tudnám ellenőrizni a megoldásokat is.

Tudna valaki ajánlani ilyen könyveket?


2011. júl. 3. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mennyi időt szeretnél rászánni. Nyelvkönyvekből szerezhetsz gyorsan tudást, de valószínűleg el is fogod felejteni. Ha ráérsz, az én módszerem az angol nyelvű olvasás, mondjuk én fanfictionöket olvastam, de lehet kapni angolul olvasmányokat, direkt könnyítettek is vannak, be vannak számozva nehézségi szint szerint, biztos találkoztál már vele.

Mióta angolul olvasok, semmi problémám a szövegértéssel, a szavak sokkal jobban rögzülnek, mert nem a magyar megfelelőjét magolom be, hanem közvetlenül a jelentését értelmezem (tehát keveset szótárazok, sokat következtetek ki a szövegkörnyezetből). A nyelvtannal nekem konkrétan nincs problémám, pedig nem igazán tanultam, de olvasás közben megtanulod azt is, hogy hogyan kell helyesen megfogalmazni valamit.

2011. júl. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jah, a másik: filmet, animét, mesét, akármit nézhetsz angol szinkronnal + felirattal is, nekem ez is bejött. :D
2011. júl. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
én az Oxford Angol Nyelvtan-t ajánlom. elég vastag könyv és bordó. nagyon jó a magyarázata és a feladatok is elég jók, szerintem. viszont nincs megoldókulcsa.:/
2011. júl. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
de amúgy egyetértek az 1. válaszolóval.:D
2011. júl. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
13:57: Oh, köszönöm, ezért most felpontozlak. :DD
2011. júl. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

13:53-as válaszolónak kétség kívül igaza van!


Mondjuk én olvasni lusta voltam szóval én csak filmekből tanultam. Sosem jártam angol órára vagy ilyesmi és gyakorlatilag nem foglalkoztam vele. De mivel annyi helyről hallottam így rögzült. És ha mondok valamit akkor nem tudom, hogy miért van úgy, csak tudom hogy helyes.

2011. júl. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
az én Oxford Angol Nyelvtanom végén van megoldókulcs, és CD is hozzá - ez biztosan egy újabb kiadás, szóval ne tántorítson el a megoldókulcs hiánya, mert van. S én is nagyon szeretem, továbbá az 5 perc angolt, itt a magazin is nagyon jó (az első évad egyben most nagyon akciós, www.5percangol.hu)
2011. júl. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
14:01: mily kedves. köszönöm.:D
2011. júl. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!