Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne finn szakra menni, és nyelvet tanulni? Venném valami hasznát?

Figyelt kérdés
Szeretem az országot, kultúrát, de nem tudom, hogy ez elég-e ahhoz, hogy jól döntsek. Félek, hogy éveket pazarolnék el vele, mert úgy sem jutnék el a finnekhez. A svéd nyelvvel is ugyanez a helyzet.
2011. júl. 1. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
A finnt nem ajánlom, a magyar szakba van beleépítve, szóval 80%-ban magyar szakos dolgokat tanulnál (tömény nyelvészet), és csak 20% finnt. Nem éri meg.
2011. júl. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Persze h érdemes lenne ha érdekel. A nyelvszakok között nincs különbség, pl jó bolgár tolmácsra is ugyanúgy szükség van, de csak akkor lehetsz jó ha tényleg érdekel, foglalkozol vele és van nyelvérzéked. Akár már az első évben kijuthatsz finnoba, elég sok lehetőség van erre finn szakon.

Viszont. Ha csak érdekel a kultúra akkor én inkább azt javaslom h válasz mást és a finnt nyelvtanfolyamon tanulgasd. mondjuk ha finnre mennél a svédet is felveheted mellé, szóval akár a kettőt is lehet egyszerre

2011. júl. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem éri meg, valamint munkát se kapnál vele,de mással se, a finnek nem túl befogadóak,ha az ember le akar telepedni, tapasztalatból mondom, válassz más országot, ha nem akarod,hogy kirekesszenek, külföldiként igényes munkát sose fogsz kapni ott.
2011. júl. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ha valaki felsőfokon beszél finnül és megfelelő munkaerő akkor kap munkát. persze nehezebb külföldiként találni, de ha vkinek az az álma h ott éljen nem lehetetlen. am a legtöbb országban ez van, külföldiként nehezebb eleinte.
2011. júl. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!