Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol gyakorolhatom a német...

Hol gyakorolhatom a német nyelvet?

Figyelt kérdés
Szoktam gyakorolni a könyvekből és ott megértem, de hogyha például egy német zenét hallok azt meg nem. Azt szeretném kérdezni, hogy hol bírnék gyakorolni például itt a neten, ahol hallom is, hogy hogyan beszélnek?
2011. júl. 1. 09:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Nèmet tv adók, filmek eredeti nyelven, ha feliratos magyarul,akkor mèg jobb, de ha komolyan veszed, akkor valamikor menj ki nèmet nyelvterületre, pl mint au-pair, vagy akàrmi, mert ott jössz csak rá, mint mi is, hogy milyen iszonyatos kiejtèssel tanìtják otthon a nèmetet...sajnos...Mi azon a területen èlünk, ahol az igazi "hochdeutsch"ot beszèlik, sok magyart is ismerünk itt, ès aki mèg új itt, hiàba vègzett nèmet szakon egyetemet, rettenetesen "magyaros" a kiejtèsük. Pedig nem bonyolult, nincs sok szabàly, hogy mit hogyan ejtünk, ès mègis...

Pl. Minden a-t à-nak ejtünk ès a magyar e-t is szinte csak az ä-nél ejtjük...

Ràadàsul a nèmetek nagyon nem akarjàk megèrteni, ha valaki nem jól ejti a szavakat. Mi magyarok, ha gagyog vki vmit magyarul, akàrhogy is, meg tudjuk èrteni, nem tudom ez mitől van:)

2011. júl. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

9:45: az természetes, hogy ha valaki nem az adott nyelvű környezetben él, akkor a kiejtést nem tudja úgy elsajátítani, mintha köztük lenne. De én ezt sosem éreztem hátránynak. Felsőfokúm van, és eddig akármilyen némettel vagy osztrákkal kerültem kapcsolatba, mindenki megdicsért, hogy milyen jól beszélek.

Zenékben sokszor nehéz megérteni, mert van, hogy elnyelik a szavakat, meg van, hogy olyan elvont dolgokról énekelnek, hogy nekem nem tűnne magyarul sem értelmesnek. A tévé viszont nagyon sokat segít.

2011. júl. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha filmet nézel, próbáld meg német nyelven. Először magyar felirattal, hogy ismerd a történetet. Ha pedig ez már megvan, nézd német felirattal. Így látod, hogy az adott mondat leírásához milyen kiejtés passzol. Nekünk a német tanár javasolta ezt. Szerintem nem rossz módszer. Hajrá :)
2011. júl. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
10.02: igen, aki tanulja, annàl okè, hogy nem olyan a kiejtèse, de aki tanítja, ès elvègzi pl nèmet szakon az egyetemet, ès nem ad arra, hogy jó legyen a kiejtèse, amihez a legjobb lenne ha kimenne 1 èvre, az a szörnyű szerintem...ès nem egy ilyen nyelvtanàrt ismerek sajnos.
2011. júl. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!