Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnám fejleszteni az...

Hogyan tudnám fejleszteni az Angol tudásom?

Figyelt kérdés
Üdv, jelenleg 10.-be megyek, és meg szeretném próbálni az Angol középfokot, de mivel mindenből tanulni ez mellett nehéz, arra gondoltam, nyáron fejlődök fel Angolból. Megértem a könyveket, folyékony beszédet, és én is tudok beszélni, viszont írás közben sokszor meggondolom magam, és rosszra javítom ki a válaszom. A baj az, hogy természetes szinte a szókapcsolat, nem szabályok, hanem hangzás alapján mindig eltalálom, viszont írásban értelemszerűen nem hallom amivel végzek.
2011. jún. 21. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha megengedheted magadnak, menj el egy szintednek megfelelő intenzív tanfolyamra. Ha nem, olvass sokat, olyat, ami érdekel, rengeteg jó sztorit lehet kapni könnyített nyelvváltozatban. Azt mondtad a hallás utánid jó, de azért nézhetsz mondjuk angolul sorozatokat is. Esetleg keress angol anyanyelvű levelezőpartnereket és kérd meg őket, hogy javítsák ki a hibáidat.
2011. jún. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
pl nézzél angol filmeket magyar felírattal, stb
2011. jún. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
az angol tanárom mindig mondta, hogy ha a listening részére készülünk filmmel egy nyelvvizsgának, akkor csak angolul nézzük angol felirattal, mert akkor rá leszünk kényszerítve arra, hogy megértsük a filmet. én megfogadtam, meg lett a C típusú nyelvvizsgám. többiek meg besültek, akik még mellette tanultak is. ajánlom az angol könyveket, az 1000 kérdés 1000 választ, angol filmeket angol felirattal.
2011. jún. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kérdésben benne vagyon a válasz.


Hangos olvasás!

2011. jún. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!