Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Latinul tudók? (lent)

Latinul tudók? (lent)

Figyelt kérdés
miért mondják azt, ha valaki megtanul latinul, minden nyelvet könnyebben tanul?
2011. jún. 18. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Anyám is ezt mondja...szerinte azért mert olyan a hangzása vagy mi.....

én se értem igazán....

2011. jún. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a legtöbb európai nyelv a latinon alapszik, ergó könnyebben megtanulsz spanyolul vagy angolul, ha van némi latin alapod.
2011. jún. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

A latin nyelv segitségével könnyebben meglehet tanulni angolul,spanyolul,románul illetve franciául mert ezek a nyelvek a latin nyelvböl származnak.

De szerintem könnyebb ugy megtanulni a latint hogy már van egy alap angol nyelvtudásod vagy román,spanyol...

Én tanultam latint meg angolt meg románt is.

Nem könnyü a latin nyelveet tanulni.Az angolt könnyebb meg a románt is.

2011. jún. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én imádtam tanulni a latint, szerintem valami gyönyörű az a nyelv :) Kár, hogy kikerültem a középfokú oktatásból, mostanra sokat felejtettem belőle :(
2011. jún. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mert egy csomó nyelvnek az alapja...újlatin nyelvekről nem hallottál még?
2011. jún. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sok nyelvhez köze van, legfőképp a románhoz. A latin hasznos nyelv de személy szerint én utálom, annyira nehéz, és nekem alig érthető. pedig tanulok németül angolul és oroszul is, de a latin nem megy.
2011. jún. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért elsősorban, mert nem fogsz találni rajta kívül nehezebb nyelvet (najó talán az ógörög és a keleti nyelvek). Másrészt csak szókincsben van köze a latin ill. az angol nyelvekhez. Stílusa, nyelvtana abszolút más (leragadt egy 2000 éves normatívánál), és sok archaikus vonás/összevonás stb. furcsaság található benne.
2011. júl. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!