Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Atneznetek ezt az 5 mondatot...

Atneznetek ezt az 5 mondatot nemetul? Nyelvtani hibak vannak

Figyelt kérdés

Das Thema ist auch charakteristisch für die Empfindsamkeit. Werthers Seelezustanden, geistige Ereignisse und die Empfindungen des Subjektum werden geäussert. In die Briefe wird die Einsamkeit, die komplexe Empfindungen dargestellt.

Die Sprache des Romans ist geprägt von feinen Ausdrucksformen der Empfindungen geprägt, der Stil ist auch sehr fein und sinnlich. Ehrliche Gefühlen kommen zur Ausdruck.


2011. jún. 14. 18:19
 1/5 A kérdező kommentje:
Ha valami nagyon ertetlen, akkor elmagyarazom h mit is akartam mondani...
2011. jún. 14. 18:20
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én verzióm ez lenne:

Bei diesem Thema ist auch die Empfindlichkeit charakteristisch. Es werden (vor allem/vorwiegend/öfters) Werthers Seelenzustand (nincs többes száma!), geistige Ereignisse und die persönlichen Empfindungen geäußert. (nem ss-sel!)In den Briefen (tsz. részes eset) werden die Einsamkeit, die komplexe Empfindungen dargestellt.

Die Sprache des Romans ist durch feinen Ausdrucksformen der Gefühle (már sokszor volt az Empfindungen, empfindlich) geprägt, auch der Stil (? az auch az előtt áll, amire vonatkozik) ist fein und sinnlich. Ehliche Gefühle kommen zum Ausdruck.


Az ifjú Werther utazásai? - de rég tanultam!


Ajánlanám, hogy ha egy irodalmi műről kell tanulnod, akkor ne te fogalmazgasd meg és azt tanuld be, hanem műelemzésből keress ki olyan részeket, akiet el tudsz mondani. Sok butaságot megtanulhat az ember, ha a saját fogalmazványát tanulja be!


Leht, hogy tudok anyaggal is segíteni ebben a témakörben. Írj akkor privát üzenetet!

2011. jún. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ehrliche - természetesen kell bele az r, csak elgépeltem.

Még egy nyelvtan: a mondat keretes szerkezete: második helyen az állítmány igei részének ragozott alakja, mondat végén az állítmány névszói része, vagy a többi ragozatlan ige. ...ist...geprägt./ ...kommt ... zum Ausdruck. /... ist ...charakteristisch.

2011. jún. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Átolvastam még egyszer. Az első mondatodat másként javítanám a feladatot, regényt jobban ismerve:

Schon das Thema ist für die Empfindsamkeit charakteristisch.

2011. jún. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem Az ifjú Werther utazásai, hanem

szenvedései

2017. márc. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!