Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy van ez a KATI-szórend a...

Hogy van ez a KATI-szórend a németben?

Figyelt kérdés

Pl. egy tagmondat következik weil/dass/ob-bal és utána perfektben áll egy szó, akkor a "hat/sein" mint az alany után következik vagy a tagmondat/mondat legvégén?

és ha van módbeli segédige (müssen, sollen, stb.)


És milyen szórend van akkor, ha egy új tagmondatot kezdek pl "was/wann/wo"-val, pl. Sétáltam a barátommal, amikor (Ich bin mit meinem Freund spaziert, wann... és itt milyen szórend? mi hogy következik?


2011. jún. 10. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:

A segédige a mondat végére kerül.

És a második esetben is KATI szórend van, szerintem.

2011. jún. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A ragozott ige kerül utolsó helyre, tehát a perfektnél a 'haben' és 'sein', és a módbeli segédigék. Második mondat is KATI szórendes.
2011. jún. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

tehát akkor pl.:


...., weil ich das nicht gewusst habe. ez így helyes?

2011. jún. 10. 19:36
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2011. jún. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi
2011. jún. 10. 21:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Tehát: Kötőszó (weil) Alany (ich) Többi mondatrész (meine Schwester) Ige (einladen möchte). A mi tanárunk úgy magyarázta, hogy KATÁ és nem KATI, mert Kötőszó, Alany, Többi mondatrész és Állítmány, de ez csak részletkérdés:) lényeg, hogy a ragozott ige, mindig a mondat végére került!
2011. jún. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A vicc az, hogy a németek is csomószor elrontják.
2011. jún. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
de megkövetelik, hogy rendesen beszélj nem? úgy értem, hülyén néznek rád, hogyha elrontod, nem? vagy nem értik meg úgy?
2011. jún. 12. 20:44
 9/9 anonim válasza:
70%
Persze h megértik... Ha neked elkezd dumálni egy német h: "Bolt én merre találni?" nem egyből levágod mivann?
2012. jan. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!