Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni japánul középszinten?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez sok dologtól függ, de mégis kb?
2011. jún. 3. 21:15
 1/7 anonim válasza:
78%
Ha csak beszélt nyelvről van szó, meg hiragana, katakana, akkor egész gyorsan, ha bejönnek a kanjik akkor HALÁÁÁÁL! Ha csak nem vagy totál elszánt...
2011. jún. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
88%
Egyénfüggő...
2011. jún. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne hallgass az első válaszolóra...

Én otthon tanulva másfél év alatt szereztem középfokú nyelvvizsgát - nem azért, mert nyelvzseni vagyok, hanem csak kitartónak kell lenni. Nem nehéz nyelv, inkább 'sok'. A kanjik tényleg nehezek az elején, de hamar meglátod bennük a rendszert.

Szerintem egy-másfél év alatt meg lehet tanulni. (Középszinten, annál jobban jóval több idő...)

2011. jún. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, hogy mit tekintünk "közép" szintnek.


Arra, gondolok, hogy ugye van egyszer az állami nyelvvizsga rendszer (Rigó utca), ami három fokozatú, alap, közép és felső, illetve van a japán nemzetközi nyelvvizsgarendszer, ami öt fokozatú (N5 - N1, ahol ez utóbbi a legnehezebb)


Annak ellenére, hogy szinte minden japán nyelvtankönyv, ami a nyelvvizsga fokozataival is foglalkozik, az N2-es szintet jelöli meg középfoknak, az N1-et pedig felsőnek, a magyarok "szeretik" azt hangoztatni, hogy ha már N5-ös vizsgájuk van, akkor "alapfokújuk" van, ha pedig N4-es, akkor középfokújuk. Ugyanakkor az N4-es még messz van a középfokútól, hiszen csupán 300 kandzsit és 1.500 szót kell hozzá tudni.


S hogy mihez mennyi idő kell, N5-höz átlagosan 250-400 tanóra, N4-hez 500-700, N3-hoz nincs pontos információm, N2-höz 1.400-2.000.


Az információkat több szempontból is hitelesnek tekintheted. Egyrészt a JLPT (Japanese Language Proficiency Test) hivatalos honlapján is megtalálod, másrészt, mint N1-es vizsgával rendelkező, tapasztalatból is igazolom :)

2012. jan. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
77%
hallod én csak annyit mondok hogy KITARTÁS ;) én is most tanulom és imádom ezt a nyelvet! Szóval az a lényeg hogy ne add fel :)
2013. júl. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Szia! Kíváncsi vagyok mi lett a japán tanulás eredménye? Én most fontolgatom 30 éves fejjel, hogy belevágok. Személy szerint a kanjiktól nagyon tartok, ill. attól, hogy sokkal nehezebben égnek már a memóriámba új nyelvek.Tanultam és beszélek is pár nyelvet, de legutóbb indonézből (egyszerű nyelv) kb. 1 év alatt az alap társalgási szintet sikerült elérnem.
2015. okt. 12. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
én is most kezdtem el 3 napja és hát... ez nem lesz piskóta. tanulom a kanjikat meg annak kiejtését meg az írását is egyszerre. delehet jobb lenne kezdésnek csak az abc-t megtanulni xd majd 2-3 év múlva írok ide hogy hogy mire jutottam. akik ezt olvassák annak sok sikert és kitartást ;)
2022. nov. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!