Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Cigányul hogy van az, hogy...

Cigányul hogy van az, hogy "menj innen" vagy esetleg "hagyj békén"?

Figyelt kérdés
Magyarul nem fogják fel. Legyetek szivesek csak komoly válaszokat, egy magyar élete múlhat még rajta! (az enyém)
2011. máj. 20. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem egyszerüen csak a "...takarodjál már innen a jó k...a anyádba". Ezt tutti megérti mindegyik!
2011. máj. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

különbséget kell tenni aközött hogy egy üzenetet felfognak, meg aközött hogy aszerint is járnak-e el.


Hogyha tényleg az életed is múlhat ezen, akkor felteszem nem az üzenet megértésével van problémájuk, hanem azért mennek oda, hogy provokáljanak. Azzal, hogy azt mondod nekik, hogy menj innen, visszaprovokálod őket. Ráadásul a hangsúlyon is sok múlhat, mert ha úgy mondod, mint egy áldozat, akkor a menj innen azt jelenti hogy "tégy velem akármit, utállak téged és félek tőled, de nem tudok tenni ellened semmit, csak szánalmasan megpróbállak utasítgatni"


több dolgot tehetsz, ha nem akarsz áldozattá válni:

- kerüld el azt a helyet

- menj társasággal

- edzzél hogy meg tudd magad védeni

- de a legfontosabb: legyél tisztelettudó velük szemben, ne adj nekik okot arra hogy balhéra kerüljön sor. mert sok esetben nem számít hogy hányan vagytok, milyen erős vagy: ők úgyis csak akkor fognak beléd kötni, ha tudják hogy túlerősben vannak.

- esetleg vigyél magaddal cigit/pénzt, amit el tudnak venni. és ha szerencséd van ennyi elég lesz nekik.

2011. máj. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem minden cigány beszéi a lovárit
2011. máj. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Dehogy fogom én odaadni a cigimet, pénzemet. Isten őrizz! Hiába edzek, ha 3-an 4-en jönnek, és ki tudja mi van a zsebükben kés vagy bármi más. Egyébként tisztelettudó vagyok velük, mint mindenki mással. De amikor bunyót akarnak + kifosztani akkor sztem a hétköznapi ember egyetlen fegyvere a figyelemfelhívás. Ordítani kell teli torokból hogy SEGÍTSÉG! RENDŐR! MEGTÁMADTAK! :D vagy nemtudom...
2011. máj. 20. 14:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem minden cigány beszél cigányul. Sőt a többség magyarul, néhány cigány töltelékszóval.

Egyszerűbb, ha elkerülöd azt a helyet, vagy veszel egy gázsprayt (1500-2000 Forint, kis palack). És ha megtámadnak, nem mutogatsz, hadonászol, fenyegetőzöl és pofázol, hanem előkapod és RÖGTÖN pofán fújod őket (szélirányra vigyázz).

2011. máj. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
értelmes ötlet, a gázspray nekem is eszembe jutott!
2011. máj. 20. 14:26
 7/8 skarma ***** válasza:

a gázspray-vel az a baj, hogy a cigók általában sokan vannak, nem tudod mindegyiket képen fújni + felhergeled őket.

De persze nem árt, ha van nálad.

2011. máj. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
Én lány vagyok, sosincs olyan alkalom, hogy ne lenne nálam paprikaspray. Szerencsére eddig még nem kellett használnom. A paprikaspray használatához az is fontos, hogy jól tudj futni, jól tudd használni a készüléket, és esetleg ismerd is a terepet, hogy hova érdemes, hova nem érdemes menekülni. Meg egyáltalán, hova nem érdemes menni, ha tudod, hogy ott megtámadhatnak. A sprayt mindig olyan helyre kell elhelyezned, hogy egy mozdulattal elő tudd kapni. Én emiatt kabátzsebben, oldaltáska nyitott oldalzsebében hordom. Nem utolsó szempont az sem, hogy ne a saját képedbe fújd, azaz gyakorolj vele egy kicsit, állítsd rá a kezed, általában úgy van mélyesztve, hogy irányba állhasson az ujjad.
2011. máj. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!