Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » TELC vagy ECL nyelvvizsga a...

TELC vagy ECL nyelvvizsga a könnyebb? Kinek vannak célzottan erre a nyelvvizsgákra feladatai? Hogyan tanuljak meg levelet irni?

Figyelt kérdés
2009. márc. 13. 18:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézd meg a vizsgák honlapján a mintafeladatokat. Próbáld megoldani őket, amelyik neked könnyebb, azt válaszd. Ezután megrendelheted a felkészítő könyveket akár a Libri, akár a Bookline oldaláról vagy bármilyen könyvesboltból megveheted. Ebben sok teszt van, amik begyakoroltatják veled a nyelvvizsga feladatait.

Levélírásnál megadják a pontokat, amiket bele kell írnod. Először gondold át magyarul mit is kér, hogy benne legyen a levélben, aztán próbálhatod írni célnyelven. A kezdés lehet köszönet, amiért írt neked, bemutatkozás, célod az írással, vagy ami még lehet ilyen levélben :)

Az fontos, hogy a levelet mindig nézesd meg olyannal, aki beszéli a nyelvet és észreveszi az esetleges helyesírási hibákat, hibás nyelvtant, szórendet, szavak múlt vagy jövő ideje, ragozása.. Gyakorolni ezt is lehet. Találj ki hasonló, mindennapi témákat, akár iskola, akár utazás, akár orvos, bevásárlás, stb. témákból, és próbálj írni. Ezzel növeled a szókincsedet, ami a nyelvvizsgán nagy előny.

Sok sikert!

Szerintem TELC :)

2009. márc. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


ezen a honlapon mind2 nyelvvizsga típushoz találsz mintafeladatsort


én a TELC-et tettem le, nagy sikerrel

kb. két hónapot készültem vizsgára

viszont előtte öt évig egyáltalán nem használtam a nyelvet


ez egy igazán humánus vizsga

2009. márc. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ha középfokot teszel akkor szinte semmi különbség nincs, de emeltnél a telc sokkal könnyebb
2009. márc. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!