Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg tudnék tanulni németül...

Meg tudnék tanulni németül úgy hogy szinte egy szót se tudok még?

Figyelt kérdés

Állítólag a német nyelv hasonlít az angolhoz. Én angolt tanultam, abból is érettségiztem. Annyira tudok angolul hogy nagyjából megérteném amit mondanak és én is meg tudnám magam értetni, de még soha nem beszéltem angollal. A német nehezebb?

20F


2011. máj. 7. 20:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Sokkal nehezebb több idő alatt lehet megtanulni. Viszont az igeidők könnyebbek, ha a szókincs megy jobban mint a nyelvtan, akkor könnyű dolgod lesz. F/18
2011. máj. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mindkét nyelvet beszélem, de a németet többet tanultam, és napi szinten használom. Annyira azért nem hasonlít szerintem, az angol nyelvtanilag valamivel egyszerűbb. Persze annyira nem különbözik, mint a magyartól, szóval ez viszonyítás kérdése. Megtanulhatod, csak egy jó tanár és sok-sok tanulás kérdése.

Azért abban nem bízz, ha még nem beszéltél angollal, megérteted magad vele, mert mikor én először beszéltem eredeti némettel, középfokú nyelvvizsgával, nem értettem semmit :-)Az angol még egy fokkal nehezebb a kiejtés miatt.

2011. máj. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tanultam angolt és németet is, beszéltem angollal és némettel, osztrákkal is, és azt kell, hogy mondjam, ők nem olyan tisztán ejtik a szavakat, ahogy mi órán megtanuljuk :) szóval elképzelésnek szép, hogy megértetnéd magad és te is értenéd őt, de ez gyakorlás kérdése. Viszont mindenképpen érdemes belevágnod a németbe, csak addig lesz "nehéz", amíg meg nem szokod. Sok sikert hozzá!
2011. máj. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az emberek ugy kezdenek el nyelvet tanulni, hogy egy szot se tudnak:) Szoval miert ne?
2011. máj. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De 20 éves vagyok, felnőtt fejjel is menni fog?
2011. máj. 8. 08:31
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is most, 26 évesen vágtam bele az orosz nyelv elsajátításába :) soha nem késő, hisz tanulni mindig érdemes (lehet, hogy soha nem fogok társalogni oroszul beszélő emberrel, de már akkor boldog leszek, ha az alapokat magamévá teszem)

22:57 vagyok

2011. máj. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

08:31: kedves kérdező! 20 évesen titulálod magad felnőttnek? Pff.

Esetleg majd ha 40 éves leszel és akkor kezdesz nyelvet tanulni, akkor érdemes ezen aggódni!

2011. máj. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én is ajánlom a németet, egy nyelv sose jön rosszul,főleg a német..:)

a nyelvtana nehezebb,de a kiejtése könnyebb. kinek mi :)

sok szorgalom és kitartás kell hozzá. szerintem közép szintig viszonylag egyszerű,aki onnan akar emeltre fejleszteni na ott van a főbb munka..:)


sok sikert ;)

2011. máj. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem a német klasszisokkal nehezebb volt az angolnál. Angolból felsőm van, és utána kezdtem németet tanulni 31 évesen! Szóval megéri tanulni és intenzív tanulás mellett 1-1,5 év alatt eljutsz a közép szintig!
2011. máj. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem fiatalon akár kevesebb idő alatt is, de akkor intenzíven kell nyomni.
2011. máj. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!